Ubezpieczenie na życie – fakty i mity

Ubezpieczenie na życie owiane jest wieloma mitami, bardzo często całkowicie mijającymi się z prawdą. Powszechnie pokutują pewne drobne zakłamania, które powielane i przekazywane dalej, stają się obowiązującą prawdą. Ubezpieczenie na życie jest dość chętnie poruszanym tematem wśród Polaków, jednak przykre jest to, że osoby, które twierdzą, że znają je od podszewki, tak naprawdę wiedzą o nim bardzo niewiele. Oto parę mitów, z jakimi można się spotkać.

Ubezpieczenie na życie jest przydatne tylko osobom, które pracują. Jest to totalną nieprawdą. Osoby, które nie pracują, nie mają bowiem żadnego ubezpieczenia z zakładu prac i w ich przypadku ubezpieczenie na życie jest jak najbardziej potrzebne. Co więcej, kobiety które np. zajmują się domem i wychowywaniem dzieci, koniecznie muszą zadbać o ubezpieczenie , chociaż w przypadku tej grupy osób, jest to mało popularne. Kolejnym mitem dotyczącym ubezpieczeń jest także to, że że jeśli wpłacamy pieniądze, to nic z tego nie będziemy mieli.

To błędne myślenie wynika z tego, że Polacy często mylą ubezpieczenie ochronne (na przykład ubezpieczenie grupowe, jakie wykupują pracownicy danego zakładu pracy) z ubezpieczeniem mieszanym czy też oszczędnościowym. Często wynika to z ignorancji samych ubezpieczonych, którzy wykupując jakąś polisę, nie interesują się jakie pakiety ubezpieczeniowe ona obejmuje.

Komentarz: