2YSLCY-J – co to takiego?

2YSLCY-J, pomimo tego, że nazwa ta brzmi jak nielogiczny zbitek liter, oznacza ona coś – rodzaj specjalistycznych kabli, które z roku na rok są coraz częściej wykorzystywane w przemyśle.

Kable 2YSLCY-J stosowane są w wielu gałęziach przemysłu – od przemysłu motoryzacyjnego, przez systemy instalacji klimatyzacyjnych, aż po przemysł spożywczy. Najczęściej służą do sterowania i kontroli pomiarów przy maszynach będącymi elementami linii produkcyjnej oraz do zasilania wszystkich urządzeń, które mogą wytwarzać pole elektromagnetyczne negatywnie wpływające na środowisko pracy. Spowodowane jest to tym, że kable 2YSLCY-J posiadają izolację polietylenową oraz giętkie żyły i specjalną konstrukcję ekranu, co sprawia, że są one odporne na drgania, które są zazwyczaj obecne w urządzeniach przy halach produkcyjnych. Kable 2YSLCY-J ze względu na swoją budowę doskonale sprawdzają się tylko w pomieszczeniach, których nie ma wilgoci, ale także tam, gdzie wilgoć jest na porządku dziennym. Dodatkowo powłoka tych kabli sprawia, że są odporne na działania olei i innych gęstych cieczy. Dzięki specjalnej izolacji żył gwarantują nieduże straty zasilania w stosunku do standardowych kabli a konstrukcji ekranu zawdzięczają to, że konwertery częstotliwości są wolne od zjawiska nakładania na siebie fal (tzw. interferencji).

Kable 2YSLCY-J można znaleźć w ofercie takich producentów, jak Tele-Fonika, nkt cables, Helukabel. Wybór konkretnej marki zależy już od osobistych preferencji nabywcy, ponieważ wszyscy oni oferują produkty o wysokiej jakości.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: