Jak zagospodarować 40 tysięcy złotych na lokatach bankowych

Dostaliśmy ostatnio takie pytanie, dlatego podzielę się może dzisiaj z Wami analizą rynku lokat. Niestety niewiele zostało atrakcyjnych lokat i praktycznie wszystkie mają charakter promocyjny.

monety ustawione w słupkach

Dlaczego akurat taka kwota? Ponieważ dla większych kwot będzie już trudniej. Im większe kwoty, tym trudniej je zagospodarować. Niestety dla dużych kwot oprocentowanie jest niższe, chociaż wydaje się, że powinno być odwrotnie. Niestety są to lokaty promocyjne, które mają na celu przyciągnięcie nowych klientów, a nie pozyskiwanie dużego kapitału. Dlatego mają ograniczenia kwotowe, zwykle do 10 lub 20 tys. złotych

Dysponując taką kwotą proponuję zrobić tak: proponuję zrobić tak:
– 20 tys. (więcej się nie da) na tę lokatę Mobilną w Getin Banku (4%) – trzeba zainstalować najpierw aplikację mobilną w telefonie i ona tam się pojawi w zakładce lokaty.
– drugie 20 tys. na lokatę Happy w Idea Banku (tę podstawową nie tę PRO) – tu też więcej niż 20 tys. się nie da. To lokata tylko dla nowych klientów.

W ten sposób można zagospodarować równe 40 tys. na 3 miesiące na 4%.

Oferta lokaty Happy w Idea Banku

Jeśli ktoś skorzystał z omawianej wcześniej promocyjnej lokaty Nowe Środki w Getin Banku, to jak się skończy ta Nowe Środki w Getinie, to niestety trzeba będzie wyciągnąć te pieniadze z Getinu, bo przestaną być nowymi środkami. Wtedy będzie można dać 20 tys. jeszcze do BGŻOptimy na 3,5% na 3 miesiące (tam się zakłada tę lokatę Bezkarną podczas składania wniosku o konto oszczędnościowe, trzeba tam też wgrać zdjęcie obu dowodu (w tym wniosku). Po zakończeniu lokaty można je też zamknąć przez Internet. Jak coś to pomogę i podpowiem jak.

oferta Lokaty Bezkarnej w BGŻOptima

Na resztę pieniędzy jak ktoś posiada więcej, trzeba będzie poszukać czegoś inneg, może w Idei coś będzie dla nowych środków.

Można też zrobić tak, że teraz zakłądamy sobie w Idei i BGŻOptimie po 20 tys., a tę Mobilną w Getinie sobie zostawisz na na 20 tys. z tych środków z kończącej się lokaty Nowe Środki w Gaetin Banku. Na resztę już będzie trudniej znaleźć coś na takim poziomie. Najszybciej w Idei (zależy co będą mieli w ofercie w danym momencie jak się skończy lokata w Getinie).

BGŻOptima ma też promocyjną lokatę dla nowych klientów dla kwot od 50 tys. do 100 tys. ale to już na 2,7%.

oferta Lokaty Bezkompromioswej w BGŻOptima

Póki nie połączą Idei z Getinem będzie można przerzucać między tymi bankami jako nowe środki (ja tak robię), ale oprocentowanie będzie prawdopodobnie coraz niższe. Robiąc potem w przyszłości w ten sposób w przypadku lokat na nowe środki musicie sobie sprawdzać saldo z danego dnia bazowego – podają to w opisie lokat. Jak jesteś nowym klientem to oczywiście wszystkie środki są nowe.

W ten sposób da się jeszcze coś wyciągnąć z lokat bankowych.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: