Aparaty ortodontyczne

W prawie każdej dziedzinie nauki na przestrzeni ostatnich miesięcy poczyniono znaczące postępy. Niemal identycznie jest w przypadku stomatologii i jej wszystkich odłamów, takich jak implantologia lub nawet ortodoncja. Bardzo dobrym przykładem jest tu wspomniana już ortodoncja zajmująca się głównie poprawnym układem zębów oraz zgryzem. Jeszcze niedawno wszelkie stałe aparaty ortodontyczne były duże i bardzo widoczne. Teraz sprawa wygląda zgoła inaczej.

Obecnie wciąż dostępne są ruchome aparaty ortodontyczne, jednak znacznie częściej stosowane są aparaty stałe. Wynika to między innymi z faktu, że stałe aparaty ortodontyczne są już teraz bardziej akceptowane przez ludzi. Ponadto te aparaty ortodontyczne nie muszą wcale być bardzo widoczne i do tego brzydkie. Najpowszechniej stosowane są aparaty stałe z zamkami metalowymi. Wynika to z ich ceny oraz wysokiej wytrzymałości. Można jednak zainwestować również w stałe aparaty ortodontyczne z zamkami szafirowymi, jednak cena jest w takim przypadku dwukrotnie wyższa. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest znacznie mniejsza widoczność aparatu. Wspomniane aparaty ortodontyczne z zamkami szafirowymi nie ustępują w swej wytrzymałości popularnym aparatom z zamkami metalowym, więc wybór takiego rozwiązania zależy głównie od zasobności portfela pacjenta.

Dobre gabinety stomatologiczne mają również w swojej ofercie stałe aparaty ortodontyczne zakładane od wewnętrznej strony zębów. Takie rozwiązanie jest zupełnie niewidoczne dla osób trzecich. Decydując się na taki aparat warto pamiętać o tym, że ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. Pierwsza lepsza klinika stomatologiczna nie jest w stanie w sprawny i profesjonalny sposób przeprowadzić zabiegu. Ponadto fakt, iż dana klinika stomatologiczna oferuje zabiegi z takich dziedzin stomatologii jak ortodoncja czy implantologia wcale nie oznacza, ze zabiegi te wykonywane są zgodnie ze kanonami sztuki lekarskiej. Może nam się wydawać, że stałe aparaty ortodontyczne jest w stanie sprawnie założyć każdy lekarz stomatolog, ale nie ma nic bardziej mylnego. Dlatego też przyjmując, że najbezpieczniej jest powierzyć własne zdrowie oraz wygląd najlepszym specjalistom zaleca się zrobienie dobrego rozeznania wśród gabinetów, w których ortodoncja jest ich specjalnością. Taka klinika stomatologiczna daje bowiem niemal pewność specjalistycznego wykonania zabiegu i braku niepożądanych następstw. W sytuacji, gdy sprawa dotyczy zdrowia oraz urody najpierw pod uwagę powinno być brane doświadczenie oraz jakość oferowanych usług, a dopiero później koszty z nimi związane.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: