Apokalipsa według Pana Jana w kwietniu!

Apokalipsa według Pana Jana to powieść autorstwa Roberta J. Szmidta – obecnego redaktora naczelnego magazynu Science Fiction Fantasy i Horror. Pierwotnie Apokalipsa… została wydana w 2003 roku i trzeba przyznać, że tytuł ten dał o sobie znać na polskiej scenie fantastycznej. Po pięciu latach postapokaliptyczna lektura ponownie wkroczy na sklepowe półki, a to za sprawą lubelskiego wydawnictwa Fabryka Słów.

Apokalipsa według Pana Jana to nie tylko ponura wizja postnuklearnych realiów, ale i niezłe political fiction. Atomowa zagłada zmieniła układ sił na świecie, a charyzmatyczny Pan Jan zamierza wykorzystać nowe okoliczności i przywrócić Rzeczypospolitej dawną chwałę. Pozycja ta to obowiązkowa lektura dla fanów Fallouta czy Neuroshimy, tym bardziej, że tym razem to nadwiślańskie ziemie spłyną zbrukaną rdzą krwią.

Apokalipsa według Pana Jana to kontynuacją zamieszczonego w jednym z numerów SFFH opowiadania Ognie w ruinach. Serwis kultury postapokaliptycznej OUTPOST objął tę pozycję patronatem internetowym. Dzięki współpracy z Fabryką Słów użytkownicy Outpostu mogą liczyć na konkurs z nagrodami książkowymi. Premiera tytułu nastąpi prawdopodobnie w kwietniu bieżącego roku.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

3 komentarze artykułu “Apokalipsa według Pana Jana w kwietniu!”

 1. admin:

  Skąd taka popularność tej apokaliptycznej tematyki? Coś się święci. Prosiłbym o formę bardziej tematycznie związaną z naszym blogiem.
  Pozdrawiam

 2. Micronus:

  A czy blog publicystyczny po prawej stronie będzie dobrym miejscem na luźne notki o książkach?

 3. admin:

  Tak, może. Ten też może oczywiście być o książkach, ale najlepiej związanych z biznesem, reklamą, inwestowaniem, finansami itp., albo też o wydawnictwach, księgarniach, czy ogólnie zarabianiu na książkach. Czy to na handlu czy na autorstwie. Pole manewru jest bardzo szerokie.

Napisz komentarz lub opinię na forum: