Augustów

Każda turystyczna miejscowość w Polsce zachwyca swymi odmiennymi atrakcjami. Każda przyciąga panującym tam klimatem. Także i Augustów (od dawna nazwany stolica sportów wodnych oraz turystyki aktywnej ) nie jest inny. Miasto położone jest nad rzeka Netta, a znajdujące się pomiędzy nim jeziora Necko, Białe i Sajno sprawiają, iż licznie skupiają wokół siebie turystów. Miasto niedawno również zasłynęło w telewizji. Zapewne wszyscy o tym wiedza, acz przypomnę, iż znajduje się tam Dolina Rospudy, przez którą ma, bądź miała przebiegać obwodnica… Sezon letni na jeziorach skupia, w tymże suwalskim świecie miłośników żeglarstwa, kajakarstwa, wioślarstwa oraz narciarzy wodnych (w Augustowie został uruchomiony pierwszy profesjonalny dla nich wyciąg) . Niesamowite przeżycie, wspaniała frajda, adrenalina, to wszystko wiąże się z tym wyciągiem o długości 740 m. Maksymalna prędkość, którą można na nim uzyskać to 58 km/h.

Kolejną atrakcją jest Kanał Augustowski – zabytek budownictwa hydrologicznego, którego całkowita długość wynosi 101.2 km (na którym od kilku lat organizowany jest międzynarodowy spływ kanałem Augustowskim oraz rzeka Niemen z Augustowa do Druskiennik). Chcąc zaznać ciszy, spokoju, chcąc napawać się widokami, jak i zaznać odprężenia, można skorzystać z rejsów żeglugi Augustowskiej. Korzystają z niej liczni przybywający do tejże miejscowości turyści. Dla odmiany można popływać gondolą (niestety albo stety z silnikiem). Bywa i tak, iż pogoda płata figle, lejąc strugi życiodajnego deszczu. Augustów na te, powiedzmy okazje, zaprasza do krytej pływalni, w pełni przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tam duży i mały basen, urządzenia do masażu powietrzno – wodnego, wanny do przyjemnych gorących kąpieli z hydro – masażem, zjeżdżalnie, sauna, solarium, siłownia oraz gabinet odnowy biologicznej. Uważam, że przy tylu oferowanych przez Augustów atrakcjach, wszyscy znajdą coś dla siebie. No chyba że ktoś jest urodzonym maruderem, któremu nic się nie podoba, łącznie z tym iż stąpa po tej ziemi. Wspaniałą atrakcją, na dodatek całoroczną , jest Węgierska Kolej Wąskotorowa. Prowadzi przez Węgierski Park Narodowy i Puszczę Augustowską. Przystanki specjalnie dobrane są w takich miejscach, by podziwiać piękno otaczającej przyrody. Przejażdżka ową koleją zapozna z urokami, które tworzy natura.

Miasto jest dobrze przygotowane, by gościć u siebie przyjeżdżających gości, oferując wymienione atrakcje jak i wiele innych, które po odwiedzeniu wyjdą na jaw. Oferuje szeroko rozwiniętą bazę noclegowa, gdzie noclegi zaczynają się już od 20 zł. I wydaje mi się, że przy nawet tak dużej liczbie turystów, jaka przybywa do Augustowa, każdy znajdzie odpowiedni sobie nocleg. Warto odwiedzić tę miejscowość, choć raz w życiu. Acz zapewne przyjeżdżając po raz pierwszy przyciągnie wiele razy, pozostawiając wspomnienia, do kresu swych dni…

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Augustów”

  1. eVe:

    Piotr Siluk is the best a jego teksty jeszcze lepsze…pozdro

Napisz komentarz lub opinię na forum: