Bittrack projekt

Projekt Bittrack jest jednym z tych projektów który powstał w celu propagowania zastosowania technologii blockchain w realnej gospodarce. Projekt ten efektywnie wykorzystuje potencjał jaki drzemie w technologii blockchain, a w szczególności w możliwości przesyłania danych czy to w formie tekstu, zdjęcia, czy materiału video. Blockchain to możliwość bezspornej identyfikacji usług i towarów, oraz podmiotów je sprzedających lub wykonujących usługi.
Chyba każdy zetknął się czy to osobiście, czy ze słyszenia z problemem podrabiania towarów, w tym również spożywczych (takich jak miód, ziemniaki) jedynie po to by osiągnąć wielkie zyski kosztem zdrowia konsumentów. Te obserwacje stanowiły podstawę do prac związanych z użyciem technologii blockchain do promocji uczciwości i rzetelności, a także stworzenia ekosystemu, który będzie mógł się obronić przed zalewem żywności pochodzącej z upraw,czy hodowli nieekologicznych a niekiedy wręcz szkodliwych dla zdrowia.
Dla realizacji tych właśnie celów stworzony został blockchain BTTR oparty na konsensusie POA (proof of authority). Potrzebne było bowiem stabilne, dający możliwość skalowania narzędzie, umożliwiające autoryzację i identyfikację. Stworzony przez Bittrack ekosystem umożliwia tworzenie skalowalnych rozwiązań również dla innych podmiotów.Na samym starcie bittrack objął wsparciem projekt Happy Bee.
Ten projekt jest związany z hodowlą pszczół oraz identyfikacją produktów pszczelich. W ramach tego projektu Stowarzyszenie Ekologiczno-Pszczelarskie z Wolsztyna prowadzi prace mające na celu:
-stworzenia systemu identyfikacji pszczelarzy
-stworzenia systemu identyfikacji miodów
-stworzenia systemu czujników przekazujących do aplikacji na systemie Android danych o temperaturze, wilgotności i wadze ula.
-stworzenia systemu opartego na sztucznej inteligencji mającego na celu identyfikację pasożytów pszczoły miodnej na podstawie zdjęć(uczenie maszynowe) W pierwszej wersji aplikacji wykorzystującej model pasożyta varroa destructor znajdą się takie funkcjonalności jak jego rozpoznawanie, zarządzania systemem leczenia, zarządzanie ulami, system podpowiedzi co do sposobu i zasad leczenia i wiele więcej. A wszystko to opakowane w blockchain, technologię która rewolucjonizuje rozwiązania identyfikacje a znana jest głównie z Bitcoina.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: