Biznes dla kobiet

Poprosiliśmy naszą znajomą, która osiągnęła znaczący sukces i pozycję w świcie biznesu o napisanie kilku porad dotyczących biznesu dla kobiet. Na jej prośbę nie podamy jej danych osobowych ani firmy w jakiej pracuje, nadmienimy tylko, że zajmuje się rynkami kapitałowymi i inwestycjami na giełdzie.

Oto jej artykuł i jej rady:

Pomimo wielu nadal istniejących stereotypów nie da się zakwestionować tego, że współczesny biznes jest tak samo dla kobiet jak i dla mężczyzn. W świecie współczesnych korporacji i wielkiego biznesu nie ma już miejsca na dyskryminacje płciowe. Dlatego mamy równe szanse i liczy się przede wszystkim charyzma, osobowość i umiejętności, a nie płeć.

Podstawą jest pewność siebie – wiara we własne umiejętności bardzo pomaga – nawet w najtrudniejszych i najbardziej stresujących sytuacjach dzięki pewności siebie łatwiej będzie Ci opanować sytuację. Trzeba znać swoją wartości i szanować samą siebie. Takie podejście jest pomocne również w przypadku wszelkich niepowodzeń, a takowe zawsze w biznesie występują i nie da się ich uniknąć, ale dzięki pewności siebie i zając swoją wartość, łatwiej je znieść i zaakceptować.

Pamiętaj, aby wykorzystać swój urok osobisty – nie na darmo nazwaną nas “płcią piękną” kobiety w kontaktach biznesowych mogą wykorzystywać swój urok osobisty, który niewątpliwie jest skuteczny. Jeśli wyglądasz dobrze zdecydowanie robisz lepsze wrażenie. Mówi się, że nie ma brzydkich kobiet, są tylko źle ubrane lub źle pomalowane. Oczywiście wygląd zewnętrzny to tylko jedne z wielu elementów które mają tutaj znaczenie. Równie ważne jest nasze zachowanie oraz nasze wypowiedzi tudzież sposób mówienia. W biznesie istotny jest również tak zwany język ciała – czyli cały szereg komunikatów niewerbalnych, które wysyłamy – trzeba je poznać i nad nimi panować.

Nie wolno dać się traktować jako gorszy partner – zabłyśnij swoją inteligencją i elokwencją. Przy czym nie nadużywaj tego, by zbytnio nie dominować nad osobami z którymi współpracujesz, ponieważ może je to zniechęcić do Ciebie.

Trzeba uświadomić sobie, że biznes dla kobiet jest tak samo dobrym zajęciem jak dla mężczyzn. Nie można dać się zdeklasować, nie można popadać w kompleksy, a w ręcz trzeba z nimi walczyć i wyzbywać się ich.

Biznes dla kobiet stoi obecnie otworem. Trzeba tylko uwierzyć w siebie. Nie ma już takich ograniczeń, jakie były jeszcze kilka lat temu, dlatego warto to wykorzystać.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Biznes dla kobiet”

  1. Kaśka:

    Biznes dla kobiet jest łatwiejszy nawet.

Napisz komentarz lub opinię na forum: