Biznes na ebookach

Nowym sposobem wydawania książek, wykorzystującym sieć internetową, który może się okazać bardzo trafnym ulokowaniem pieniędzy są tzw. ebooki. Zarówno środowisko, w jakim działają wydawnictwa internetowe, jak i potencjalni klienci (internauci), których liczba stale wzrasta stanowią o sile tego segmentu sprzedaży książek. Internet jest jak na razie platforma niezwykle dla biznesu chłonną i mającą wielki potencjał ekonomiczno-gospodarczy. Wiąże się to z łatwą dystrybucja, tanimi kosztami działania (tańszymi niż tradycyjne sposoby wydawnicze). Segmentem, który z punktu widzenia działań biznesowych jest segment lektur szkolnych. Wielkie zapotrzebowanie na tego typu periodyki i aplikacje dotyczące lektur, podręczników, a także zupełnie nowatorski charakter wydawnictw internetowych jest ogromnym impulsem dla działań biznesowych. Jednym z rodzajów internetowych wydawnictw, opracowań są lektury szkolne audiobook. Są to wydawnictwa wersji czytanej przez lektora. Dla tego segmentu klientów, tj. uczniów taki charakter wydawanych książek wydaje się być niezwykle efektywny i efektowny.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że rynek publikacji elektronicznych oraz jego tak szybki rozwój sprawił, że w chwili obecnej na polskim rynku ebooków posiadamy kilka podmiotów, które zajmują się jego dystrybucją.

Oczywiście należy pamiętać, że pod pojęciem publikacji elektronicznych nie powinniśmy rozumieć jedynie książek elektronicznych czyli tzw. ebooków. Publikacje elektroniczne to również audiobooki czyli książki do słuchania, które są nagrywane przez specjalnych lektorów (niejednokrotnie są nimi aktorzy czy też sławne osobistości). Należy jednocześnie pamiętać, że cała treść, która dostępna jest drogą cyfrową daje nam niesamowite możliwości biznesowe. Dzięki modelowi biznesowemu, który opierał się będzie jedynie na dystrybucji danych treści elektronicznych możemy zniwelować bardzo wiele kosztów, takich jak na przykład koszta magazynowania czy też wysyłki. Oczywiście przekładają się one jednocześnie na koszta hostingu, jedna jest to nieporównywalnie mniejsza kwota niżeli rozwiązanie opierające się na wynajmowaniu magazynu. Musimy przecież pamiętać, że publikacje elektroniczne są niewyczerpalne (mamy możliwość ich kopiowania nieskończoną ilość razy), dlatego też stanowią tak wielki potencjał biznesowy.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: