Biznes w Wielkiej Brytanii

Ostatnimi czasy bardzo wielu naszych rodaków wyjechało na Wyspy w celu odnalezienia wymarzonej, dobrze płatnej pracy. Niestety koniec końców tylko niewielu z nich miało szansę spełnić swoje marzenia i zdobyli pracę, która ich satysfakcjonuje. Niestety znakomita większość z nich musiała zadowolić się pracą na tak zwanym “zmywaku”.

Z tego właśnie powodu bardzo wielu Polaków powróciło do Polski. Ci bardziej wytrwali postanowili zostać w Anglii czy też Irlandii i tam nadal szukać swojego Eldorado zakładając firmę.

Dzisiejszy artykuł będzie skierowany właśnie do tych businesman’ów, którzy postanowili rozpocząć swoją przygodę z biznesem na wyspach. Postaramy się w nim przybliżyć trzy najważniejsze aspekty własnego biznesu w obcym kraju.

Pierwszym, najważnieszym punktem jest z całą pewnością język. Jeśli chcemy rozwinąć swój biznes w obcym kraju, bezsprzecznie powinniśmy opanować język, który w danym kraju jest dominującym. Na nasze szczęscie na Wyspach dominuje język angielski. Jednak zupełnie czymś innym jest nauka języka angielskiego potocznego, który wystarczy nam do porozumiewania się z Anglikami, a zupełnie czymś innym jest biznesowy kurs języka angielskiego.
Obecnie na polskim rynku dostępnych jest bardzo wiele kursów języka angielskiego dla biznesmenów. Jednak nie wszystkie są godne uwagi. Poniżej zaprezentujemy jeden, który naszym zdaniem jest godny uwagi i będzie w stanie pomóc wielu businesmanom, którzy rozwijają skrzydła w Wielkiej Brytanii.

Jest to kurs angielski w pracy i biznesie.
Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że można kupić go bezpośrednio w księgarni internetowej ściągając jednocześnie na dysk twardy swojego komputera, co kolejno daje nam możliwość wrzucenia go na IPOD’a czy też MP3’playera. Wygląda on w ten sposób:

angielski w pracy i w biznesie

OK. Zatem kwestię języka mamy już za sobą. Jesteśmy przekonani, że dzięki powyższemu kursowi będziecie w stanie nauczyć się najważniejszych zwrotów oraz słownictwa z języka angielskiego.

Kolejnym bardzo ważny krokiem jest biznesplan. Musimy przecież wiedzieć jak napisać biznesplan, aby okazał się on sukcesem. Istnieje również bardzo duże prawdopodobieństwo, że jeśli nasz biznesplan będzie napisany w odpowiedni sposób, to uda się nam zodbyć pewnego rodzaju dotacje jak i fundusze na rozwój naszego biznesu. Najlepiej będzie skorzystać z gotowych wzorów biznesplanu. Jednak nie obejdzie się bez wiedzy na temat pisania biznesplanu. Proponujemy zatem zapoznać się z tym poradnikiem – jak napisać biznesplan. Dzięki niemu zdobędziecie niezastąpioną wiedzę na temat form pisania biznesplanu.

Jeśli już nasz biznesplan jest gotowy, to kolejnym krokiem będzie pozyskanie klientów. Na wyspach w dużej mierze klienci do nas trafiają przez polecenia. Jeśli zatem wykonamy jakąś usługę w sposób, który zadowoli klienta to z całą pewnością poleci on nas swoim znajomym. Jednak tak czy inaczej pewnego pięknego dnia będziemy musieli odbyć swoje pierwsze negocjacje biznesowe. Negocjacje w biznesie są jednym z najtrudniejszych działań z jakimi będziemy musieli się zmierzyć. Jednak jest to normalne podczas rozwoju firmy. Dlatego też warto skorzystać z informacji sprawdzonych, które dostępne są w tym poradniku Negocjacje w biznesie.

Liczymy, że wiedza jaką udało się nam przekazać Państwu w tym artykule okaże się przydatną i będziecie w stanie wykorzystać ją w sposób sumienny oraz sprawdzony, a przede wszystkim efektywny.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Biznes w Wielkiej Brytanii”

  1. Artur:

    Język i inne zwyczaje są główną przeszkodą dla polskich firm w UK, poza tym jest dość łatwo

Napisz komentarz lub opinię na forum: