Budowa sklepu na WordPress

 

Gdy chce się rozpocząć własny biznes, częstą przeszkodą jest brak odpowiednich środków na start. Problem ten dotyka przyszłych właścicieli sklepów internetowych, którzy doskonale zdają sobie sprawę z kosztami związanymi z odpowiednim, sprawnym oraz bezpiecznym oprogramowanie. Czy można znaleźć jakieś wyjście z tej sytuacji?

W tym wypadku rozwiązaniem może być sklep na WordPress. Dlaczego akurat on?

Przede wszystkim dlatego, że WordPress jest całkowicie darmowy, co nie oznacza, że traci w jakiś sposób na jakości w porównaniu do płatnych oprogramowań. Jest on przeznaczony (pierwotnie) do prowadzenia blogów, lecz powoli staje się to przeżytkiem. Dzięki praktycznie nieograniczonym możliwością można z jego pomocą skonstruować taką witrynę, na jaką ma się ochotę. Jest wiele przykładów stron opartych na WordPress – nie-blogów, jak np. Antykomor.pl, bardzo popularny ostatnio w mediach portal krytykujący prezydenta, czy też Webbest.eu – profesjonalny katalog interesujących stron internetowych.

Co więc stoi na przeszkodzie, by wykorzystać WordPress do budowy sklepu internetowego?

Wszystko, co potrzebujemy to:

  • Wtyczkę e-commerce, jak np. TradeMatik (płatna, lecz niezmiernie użyteczna – obsługuje polskie kanały płatności).
  • Odpowiedni motyw graficzny (wystarczy poszukać w sieci na stronach popularnych producentów skórek).

“Eksperymentując” z WordPress nie narażasz się na duże koszta. A gdzie się podziało ryzyko i konieczność wysokich funduszy? Chyba przepadły.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: