Ceny mieszkań w największych polskich miastach

Nie od dzisiaj wiadomo, że ceny mieszkań i apartamentów dostępnych na rynku nieruchomości, są w dużej mierze uzależnione od ich lokalizacji. O wiele mniej zapłacimy za domek w małej miejscowości, czy też za lokum na oddalonym od centrum osiedlu, niż w ścisłym centrum kilkusettysięcznego miasta.

Już chyba wszyscy przyzwyczaili się do tego, że cena jednego metra kwadratowego mieszkania w najbardziej korzystnych lokalizacjach przekracza kilka tysięcy złotych – wśród wszystkich miast wyróżnić możemy tutaj zdecydowanych rekordzistów, gdzie kwoty są wręcz bajońskie. Na pierwszy miejscu w ostatnim rankingu najdroższych polskich ośrodków miejskich uplasowało się Zakopane.

Tam za jeden metr kwadratowy zapłacić będziemy musieli 10 000 złotych! Sytuacja podobnie wygląda w Sopocie, Warszawie oraz Krakowie. Jednym z najtańszych w obecnej chwili dużych miast są Katowice, tutaj cena m2 oscyluje w okolicach 3 500 złotych. Z wysokimi kosztami pogodzić muszą się także mieszkańcy Wrocławia, Poznania, Gdańska, Wieliczki i wielu innych – tam koszty wahają się w przedziale od 5 000 do nawet 8 000 tysięcy.

Jak widać, taka sytuacja na rynku mieszkaniowym kształtuje się w największych ośrodkach miejskich oraz we wszystkich tych miejscowościach, które posiadają duże walory turystyczne (np. Zakopane oraz Wieliczka).

Na szczęście z roku na rok w naszym kraju rozpoczyna się coraz więcej inwestycji, oddawane są kolejne tysiące mieszkań, co ma duży wpływ na obniżanie przeciętnych kosztów – nie ma jednak co się łudzić, że w najbliższym czasie ceny te drastycznie spadną.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: