Coraz więcej basenów w Polsce

Polacy coraz częściej inwestują w baseny. Jeszcze niedawno kojarzyły się nam one wyłącznie z amerykańskimi filmami widzianymi w telewizji, gdzie osoba pokroju biznesmena wylegiwała się na słońcu w przydomowym basenie. Dziś, co cieszy, coraz więcej rodaków buduje podobne konstrukcje i zażywa radosnych kąpieli całymi rodzinami.

I tu nasuwa się pytanie – na co zwrócić szczególną uwagę podczas dobierania odpowiedniej firmy-wykonawcy? Sprawa nie jest wcale tak prosta jako mogłoby się to wydawać. Dlatego też warto przypomnieć choć kilka istotnych rad dotyczących problemu.

baseny

Po pierwsze dobrze podjąć współpracę z firmą, która specjalizuje się w temacie uzdatniania wody. Jej urządzenia muszą oczywiście spełniać wymagania polskie i unijne oraz posiadać stosowne atesty. Firma wykonująca baseny powinna też podejmować stałą współpracę z ośrodkami naukowo-badawczymi i gwarantować odpowiednią jakość wody nie tylko w basenie, ale także wody do picia dla gospodarstw; wody dla przemysłu (zakłady, przetwórstwo, chemia, pralnie); wody do instalacji przemysłowych (grzewczych CO i CW, klimatyzacji itp.). Bardzo ważnym elementem, na którym opierać się będzie nasza współpraca z wykonawcą jest wspomaganie nas przez firmę na każdym etapie inwestycji (projekt-dostawa urządzeń-montaż-serwis). Dobrze też, jeśli dana firma trudni się nie tylko budową nowych obiektów, ale także modernizacją już istniejących instalacji i opieką pogwarancyjną, świadczy usługi nie tylko dla klientów indywidualnych, ale i firm (hotele, spa, szpitale) oraz oferuje akcesoria do pielęgnacji basenów i urządzenia do ich czyszczenia. Dobra firma powinna wykonywać zarówno niecki drewniane naziemne, jak i te z PVC i stali (do posadzenia w ziemi)

I jeszcze jedno – pamiętajmy, że jako właściciel basenu mamy obowiązek dbać o jego czystość i okresowo kontrolować obecność Legionelli w instalacji. Do dezynfekcji firmy tym się trudniące powinny zaś używać dwutlenku chloru, który zabija w kilka sekund grzyby, wirusy i bakterie, poprawia zapach i smak wody oraz jest bezpieczny dla ludzi, roślin i zwierząt.

Wybierając odpowiedniego wykonawce basenu musimy zwrócić więc uwagę na szereg aspektów. Jednak dzięki przytomności umysłu i kilku prostym radom możemy cieszyć się nie tylko pięknym basenem, ale także doskonale wykonaną usługą i skuteczną opieką serwisową. Powodzenia!

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: