Czym kredyt na oświadczenie różni się od tradycyjnego kredytu?

Wiele osób pyta się mnie, czym jest kredyt udzielany na uproszczonych zasadach? Czy różni się on czymś od kredytu udzielanego na tradycyjnych warunkach? Otóż różni.

Kredyt tradycyjny może otrzymać każdy. Zarówno stały klient jak i nowy. Wystarczy zjawić się w oddziale banku i mieć przy sobie odpowiednie dokumenty. Ażeby podpisać umowę kredytową musimy posiadać przy sobie takie dokumenty jak : zaświadczenie o osiąganych dochodach, ostatni odcinek emerytury lub renty, wyciąg z konta bankowego oraz dwa dokumenty tożsamości. Dokumentami tymi może być dowód osobisty i paszport lub prawo jazdy. Ważne by dokumenty te posiadały zdjęcie. Z takimi dokumentami możemy śmiało starać się o kredyt. Niestety z kwitkiem w przypadku tradycyjnej procedury udzielania kredytu mogą zostać odesłane osoby, które nie wykazują stałych dochodów.

Tak więc osoby zatrudnione na umowę o dzieło czy zlecenie mogą mieć problem z otrzymaniem kredytu na tradycyjnych warunkach. W takim przypadku najlepiej zgłosić się do banku, który oferuje kredyt na oświadczenie. Kredyt bez zaświadczeń z ZUS i US (Polbanki.pl) zazwyczaj udzielany jest stałym klientom banku lub klientom o bardzo dobrej historii kredytowej. Jeśli klient nie widnieje w BIK i otrzymuje jakieś przychody wówczas może starać się o taki kredyt. W przypadku takiego kredytu wystarczy dowód osobisty i wypełnione oświadczenie.

Na oświadczeniu tym to klient sam przyznaje się jakie ma przychody i jakie koszty i czy zalega z jakimiś opłatami. Oświadczenie jest podpisane podpisem klienta. Przechodzi krótką weryfikację i zazwyczaj po kilkunastu minutach otrzymuje decyzję kredytową. Jeśli wniosek nie jest odrzucony doradca przechodzi do podpisania umowy. Niestety w przypadku odrzucenia wniosku, klientowi pozostaje jedynie znalezienie innego banku z bardziej liberalną polityką kredytową. Kredyt na oświadczenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują szybko gotówki i dla tych, które nie osiągają regularnych przychodów.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: