Darmowe próbki – niezły biznes

Od kilku lat prowadzę firmę produkującą proszki do prania. Ogólnie biznes jest średni, pieniądze nie są złe. Ostatnio grupa marketingowa postanowiła poszerzyć kampanię reklamową w internecie.

Do istniejących bannerów została otworzona nowa strona z konkursami i próbkami proszków. Planowaliśmy, że stosunkowo niewielki koszt jaki ponosimy na rozdawanie próbek spowoduje duży wzrost zysków. Okazało się jednak, że darmowe próbki to prawdziwa płachta na byka. Od razu na jakiś stronach internetowych pojawiła się informacja o naszej promocji i zaczęły z niej korzystać setki ludzi. Oczywiście wszyscy zaczęli to robić tylko z jednego powodu – chęci zysku. Zamiast dobrej i skutecznej promocji, wyszła nam tylko sama strata. Teraz planujemy lekko zmodyfikować ten pomysł i dodać do tego konkursy (http://darmowekonkursy.pl/). Nie każdy dostanie darmowe próbki – tylko ten kto wygra organizowane przez nas konkursy.

Niby nie można nic dostać za darmo, na wszystko trzeba zarobić, jednakże czasami można coś wygrać. No właśnie, tylko gdzie i niby do kogo uśmiecha się szczęście. Jeśli w grach losowych mamy do czynienia z kumulacją wówczas można obserwować ogromne kolejki do kolektur. Zazwyczaj ludzie nie wierzą, że mogliby wygrać nawet te kilka milionów, jednakże kiedy nagroda jest naprawdę atrakcyjna, próbują ot tak. W konkursach internetowych szanse na wygranie cennych nagród są znacznie większe. Żeby wziąć udział w takim konkursie trzeba przede wszystkim dysponować komputerem podłączonym do Sieci, mieć do niego dostęp. Nie potrzeba wiele czasu, żeby wypełnić specjalny formularz, który wymaga udostępnienia swoich danych osobowych. Zazwyczaj to właśnie on bierze udział w losowaniu, chociaż są oczywiście też konkursy, w których trzeba coś zrobić dodatkowo, na przykład coś napisać, wysłać projekt, popstrykać zdjęcia itp. Ważne, żeby zasady konkursu były jasne, co by nie było niepotrzebnych nieporozumień. Istotnym jest, żeby dokładnie zapoznać się z treścią regulaminu konkursu internetowego.

Zawsze mogą pojawić się jakieś kwestie, których nie doczytaliśmy, ukryte haczyki, które spowodują, że konkurs, który miał być bezpłatny wcale nie jest zupełnie darmowy. A nie ma co ponosić żadnych kosztów związanych z udziałem w takim internetowym konkursie, bowiem jest ich na pęczki. Tym samym można wybrać taki, który nie wiąże się z wydawaniem pieniędzy, chociażby miałaby być to jedynie złotówka. Konkursy internetowe cieszą się ogromną popularnością z uwagi na cenne, atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak telefony, komputery czy nawet wycieczki zagraniczne.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: