Waga Twojej pozycji czy pozycja wagi?

Każdy z nas pragnie zajmować stabilną, pewną i oczywiście wysoką pozycję na rynku pracy czy w naszej branży, w której zależy nam na coraz większym rozwoju, doskonaleniu i utrzymywaniu jak największych zysków. Inwestujemy w swoje dokształcanie, zdobywamy nowe doświadczenia i wiedzę, budujemy image, po to, by zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa i większe szansę, gdy przychodzi moment jakiegoś potknięcia.

Czy jednak zdajemy sobie sprawę ze wszystkich elementów, które mają wpływ na to, jakie są nasze szanse na przykład podczas rozmowy kwalifikacyjnej w nowej pracy lub w czasie negocjacji i rozmów handlowych?

Poruszając ten temat zdaję sobie sprawę z tego, że jest on często traktowany jako temat tabu lub wręcz twierdzi się, że taki problem nie istnieje, a jednak…

Jednak psychologowie po przeprowadzeniu różnego typu badań i testów zgodnie przyznają, że on istnieje i w dodatku ma ogromny wpływ na nasze życie, możliwości zdobycia dobrej pracy, nawet na wysokość wynagrodzenia, jak również skuteczność w osiąganiu określonych wyników w pracy, rozmowach z klientami, sprzedaży.

Chodzi mianowicie o problem nadwagi, o ten problem, który dotyka osób, które stosują bezskutecznie różne diety, którym odchudzanie się jest bliskie, a które nie mogą całymi latami zrzucić nadwagi. Jakie są ich doświadczenia w biznesie? Jak duży wpływ ich waga ma na szanse znalezienia dobrej pracy, pozycję, jaką zajmują w firmie, możliwość awansu?

Kiedy w rozmowach z pracodawcami lub osobami, które przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne porusza się temat tego, na ile waga ma wpływ na przyjęcie jakiejś osoby do pracy, często początkowo unikają tego tematu. Jest to nie tylko temat wstydliwy, ale również w jakimś sensie zakazany, być może ze względu na ewentualność podejrzenia o dyskryminację. Jednakże badania psychologów jednoznacznie wskazują, że pierwsze wrażenie, wywoływane na poziomie podświadomym i prawie niepostrzegane świadomie, ma ogromny wpływ na całą dalszą relację, kontakty i wiele decyzji, które podejmujemy, myśląc, że kierujemy się racjonalnymi względami.

A przy bliższej i szczerej rozmowie niektórzy pracodawcy przyznają, że rzeczywiście – w dużej mierze ich decyzje są uzależnione od tego, czy osoba, z którą rozmawiają jest szczupła czy otyła.

Dlaczego to ma taki wpływ?

Otóż okazuje się, że bardzo często podświadomie wyciągamy na podstawie czyjejś nadwagi wnioski, które wcale nie muszą być prawdą, a jednak w ogromny stopniu wpływają na decyzje:

  • osoba z nadwagą jest leniwa
  • osoba z nadwagą jest ciepła, miła, ale brak jej determinacji w dążeniu do celu, odrobiny agresywności koniecznej w pracy, zdecydowania i silnej woli
  • osoba otyła nie dba o siebie
  • osoba otyła często choruje lub wręcz już cierpi na wiele chorób
  • osoba z nadwagą jest mniej inteligentna

I wiele niestety innych wniosków, które mogą być bardzo krzywdzące, ale mają ogromny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani.

Czy to oznacza, że ci wszyscy ludzie, którzy od lat stosują nieskuteczne diety, którym odchudzanie nie przyniosło dotychczas żadnych efektów muszą być skazane z góry na gorszą pozycję jako pracownicy?

Otóż nie! Dobra informacja jest taka, że jeśli już wypróbowałeś te metody, które nie przyniosły Ci efektu, możesz znaleźć dziś zupełnie nowe drogi, dzięki którym możesz wreszcie osiągnąć efekty. To zupełnie nowatorskie metody. Opierają się na znajomości pracy ludzkiego umysłu i wykorzystują taką wiedzę jak NLP i hipnoza. Dzięki nim właśnie możesz odnaleźć swój własny skuteczny sposób, by pozbyć się nadwagi i zacząć wreszcie korzystać z życia, wywoływać takie wrażenie u innych, które będzie dla Ciebie korzystne i znaleźć odpowiednie miejsce na rynku pracy.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Waga Twojej pozycji czy pozycja wagi?”

  1. felcia:

    Nie chciałabym się poddać hipnozie, nawet gdyby była skuteczna.

Napisz komentarz lub opinię na forum: