Perforacja blach – specyfika usługi

Perforacja z założenia ma doprowadzić do stworzenia skomplikowanych wycinków z twardych i elastycznych materiałów i może być nie tylko czynnością introligatorską. Właśnie wtedy jako efekt tego rodzaju działań mogą powstawać blachy perforowane o różnych cechach i właściwościach.

Jedno jest pewne – muszą one odznaczać się nie tylko wysoką jakością, ale także wytrzymałością, elastycznością i odpornością.

Perforowane blachy wykonywane są z najlepszych materiałów, a firma, która zajmuje się świadczeniem tego rodzaju usług musi trzymać się wszelkich standardów europejskich. Powinna też wykorzystywać przeróżne materiały, takie jak aluminium, stal, ale także tworzywa sztuczne, miedź czy mosiądz.

Jaka jest grubość wykonywanego materiału? Najczęściej wynosi ona do sześciu milimetrów, nawet 1500 milimetrów szerokości i 3000 mm długości. Każda firma wykonująca perforację blach powinna także umożliwiać pozostawienie marginesów technologicznych. Blachy mogą mieć także oczka w różnym kształcie, a każda z nich może być ponadto wyposażona w obramowanie.

Kiedy stosujemy blachy perforowane? Zazwyczaj do zabudowy grzejników, barier ochronnych, poręczy, do produkcji filtrów paliwowych, ochronnych, sit do siewników, kombajnów, czyszczalni, suszarni, wialni.

Planując zakup blachy perforowanej musimy pamiętać by przedstawić producentowi nasze podstawowe wymagania. Podajemy więc rodzaj produktu, który chcielibyśmy zamówić, wymiary i rodzaj perforacji, a także jej wymiar (średnicę oczka lub długość boku), układ, a także odległość między oczkami i obecność oraz rozmiar marginesów. Nie zapominajmy też o parametrach materiału, z którego wykonana będzie blacha i o sposobie produkcji. Weźmy pod uwagę rodzaj surowca. Otwory nie mogą zaś być mniejsze od grubości całego materiału (proporcja 2:1), natomiast aby ograniczyć odkształcenia blachy prześwit nie powinien wynosić więcej niż 65%.

Jeśli zatem zainteresowani jesteśmy coraz popularniejszą w dzisiejszych czasach usługą jaką jest perforacja blach, okazuje się, że istnieje kilka istotnych zasad i punktów, które nie sposób pominąć.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: