Dlaczego ludzie godzą się na pracę za granicą w trudnych i niebezpiecznych warunkach?

Bardzo często zdarzają się wypadki w pracy, które są spowodowane niedbałością pracodawcy o warunki w jakich znajduje się ich pracownik. Po części dzieje się to również za przyzwoleniem samych pracowników, którzy godzą się na pracę w takich warunkach. Łatwo stwierdzić że jest to wynikiem nieroztropności, braku przezorności. Ale czy to poprawny wniosek?

Często jest tak, że ludzie godzą się na dane warunki, bo nie mają właściwie innego wyboru. Czuja się odpowiedzialni za swoich bliskich i dlatego decydują się na podjęcie pracy w niebezpiecznych warunkach.  Niekiedy zobowiązania, pragnienia i marzenia są tak silne, że człowiek wybiera niebezpieczne zajęcia, mimo zagrożeń jakie im towarzyszą.

Czy cel uświęca środki? Niekiedy tak jest, choć być nie powinno.

Decydując się na wyjazd na przykład do Anglii i pracę tam w niekoniecznie bezpiecznych warunkach, po to by zaoszczędzić i zrealizować swoje marzenia, trzeba się  trzeba uposażyć się w odpowiednie ubezpieczenie. To konieczny sposób by zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwego wypadku w Anglii. Najlepiej byłoby nie podejmować się pracy w zagrażających warunkach, ale jeśli już nie ma innego wyboru, to przynajmniej należy być przygotowanym na najgorsze.

Możliwość uzyskania odszkodowania w UK, to minimum na jakie można liczyć w razie wypadku w tym kraju.  Takie zabezpieczenie pomoże nie tylko nam samym w razie wypadku w UK, pomoże także naszym bliskim. To dobrze wiedzieć, że bliska osoba w razie nieszczęścia będzie mogła liczyć na  opiekę lekarską i wsparcie finansowe. Ubezpieczenia sprawiają że ryzyko przy podejmowaniu takiej pracy wdaje się jakby mniejsze.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: