Dobrze zaplanowana realizacja celu

Być może zadajesz sobie pytanie drogi czytelniku, co jest przyczyną ogromnych różnic w jakości życia ludzi? Jak możemy wytłumaczyć fakt, że nie raz osoby które startowały z bardzo skromnych pozycji, potrafiły mimo wszystko stworzyć swoje życie w taki sposób aby zainspirować drugich? Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ogromny wpływ na naszą samorealizację a więc nasz rozwój na wielu płaszczyznach, ma konsekwentne planowanie czasu, czyli umiejętne zarządzanie zasobami czasowymi. Polega to między innymi na wykorzystaniu czasu w taki sposób, aby stał się on naszym sprzymierzeńcem. Dowiedz się więc jak podejmować słuszne decyzje, oraz jak zapanować nad chęcią nieustannego dogadzania sobie.

Umiejętne planowanie czasu to bowiem przejęcie kontroli nad własnym życiem, to efektywne ksztatowanie własnych pasji oraz zainteresowań, które w konsekwencji często przeradzają się we wspaniałe osiągnięcia. Kiedy człowiek dostrzeże, że tak naprawdę każdy z nas posiada jakiś szczególny dar, który u wielu osób jest gdzieś głęboko ukryty, a który dzięki efektywnemu planowaniu czasu możemy niejako wyeksponować, budzi się wówczas pragnienie dokonania zmian w swoim własnym życiu, poukładania swej egzystencji w taki sposób, aby nasze życie dawało nam głęboką satysfakcję.

Aby skutecznie zarządzać czasem, trzeba koniecznie wypracować własną strategię zmian, czyli mówiąc krótko dobrze zaplanować swój każdy krok. Ważna jest też zmiana ograniczających przekonań. Nie możesz w żaden sposób zwalać winy za swoje niepowodzenia na innych, na rodziców, małżonka, żonę, dzieci. Pamiętaj, że to Ty sam jesteś odpowiedzialny za swoje sukcesy czy ewentualne porażki i że jedynie od Ciebie zależało będzie to, czy chcesz zmiany na lepsze. Zapamiętaj, inni nie wykonają tego zadania za Ciebie, a takie zwalanie winy na drugich to nic innego jak szukanie usprawiedliwienia swych błędnych przekonań. Benjamin Disraeli napisał “Nic nie jest w stanie oprzeć się woli człowieka, który w dążeniu do celu gotów jest zaryzykować własne istnienie.”

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: