Dokąd latają Polacy – raport specjalny

Odkąd świat stał się wielką, globalną wioską, wszyscy jej mieszkańcy latają – we wszystkich kierunkach. Przemierzamy kontynenty, nie bacząc na odległości.
Postanowiliśmy przyjrzeć się z ciekawości kierunkom. Inaczej mówiąc, sprawdziliśmy, dokąd najchętniej latają Polacy.

Jak się okazało, bilety lotnicze kupowane są przez nas bardzo często z powodu zadań, narzucanych nam przez pracodawców. W takich wypadkach, destynacje, w które latamy nie są naszym wyborem – ale wzięliśmy je pod uwagę, bo – jakby nie patrzeć – to także latanie…

Najczęściej wybieranymi kierunkami są Wyspy. Jak się okazuje, z powodu pracy w Anglii, zamieszkującej tam rodziny, lub przyjaciół, z powodów biznesowych a nawet, z powodu okresowych wyprzedaży w tamtejszych centrach handlowych, korzystamy z okazji i wybieramy tanie loty do Londynu, tych mamy pod dostatkiem, bowiem w związku z popularnością tego kierunku, przewoźnicy prześcigają się w oferowanych okazjach.

Niewiele mniejszą popularnością cieszy się piękna, zielona Wyspa. Również w Irlandii, wielu naszych rodaków postanowiło przynajmniej okresowo „zapuścić korzenie”, żyją, pracują i odwiedzają krewnych w Polsce – a ci, składają rewizyty. I tu także (choć nieco rzadziej), bywamy u przyjaciół i rodziny, latamy na zakupy lub w celu podpisania intratnego kontraktu. Tanie loty do Dublina cieszą się ogromną popularnością, i tu również nie rozczarowują nas przewoźnicy, prezentując co jakiś czas przelot za przysłowiowe grosze.

Innymi, wybieranymi przez nas destynacjami są porty lotnicze w Niemczech – tu latamy głównie biznesowo.
Loty do Niemiec odbywają się na wiele lotnisk (różne miasta) i trudno znaleźć tu najpopularniejsze.

To trzy zdecydowanie najpopularniejsze kierunki z Polski. Oprócz nich, oczywiście królują popularne loty wakacyjno – rekreacyjne – ale o nich, innym razem…

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: