Domki angielskie – sposób na rozbudowę bazy noclegowej

Domki angielskie, często określane również jako “domki holenderskie” cieszą się rosnącą popularnością i nic w tym dziwnego. Mają one duże powodzenie wśród klientów indywidualnych, którzy pragną posiadać własne cztery kąty w wybranym zakątku ziemi, czy to nad morzem, czy w górach. Wystarczy posiadać kawałek gruntu i już bez uciążliwości związanych ze staraniem się o pozwolenie na budowę można postawić tam swój własny domek angielski. Jednak ofertą tą nie bez powodu interesują się też ośrodki wypoczynkowe. Jest to bowiem dość tani i łatwy sposób na stworzenie, rozbudowania czy też odnowienie bazy noclegowej.

Właśnie moda na domki kempingowe sprawiła, że domki angielskie stały się powszechne w Anglii, Holandii i Belgii. Z tych domków powstały w krajach zachodnich doskonałe miejsca rodzinnego wypoczynku. Część z tych turystycznych kempingowych osiedli można bez przesady nazwać ekskluzywnymi. Różnorodność rozmiarów, wynosząca od kilkunastu do blisko 80 metrów kwadratowych, pozwala na sporą dowolność aranżacji. A komfort w domkach angielskich jest bardzo wysoki także ze względu na wyposażenie. Nie tylko znajdziemy w nich kuchnię wyposażoną w gazową kuchenkę, mikrofalówkę i lodówkę, ale także normalne WC a nawet prysznic.

Wszelkie instalacje są gotowe do podłączenia. Tak więc jeśli tylko działka, na której stawiany jest domek angielski jest uzbrojona i posiada wszelkie przyłącza kanalizacyjne i elektryczne, podłączenie ich do domku zająć powinno nie więcej jak pół dnia. A wtedy można już się do domku wprowadzić, ponieważ są one na ogół sprzedawane łącznie z meblami, sprzętem AGD, wszelkimi niezbędnymi urządzeniami sanitarnymi oraz kuchennymi, jednym słowem całym wyposażeniem. Nawet o ogrzewanie nie musimy się martwić.

Krótko mówiąc wszelkie działania związane z zakupem takiego domku sprowadzają się do tego, że musimy zdecydować, czy wolimy domki angielskie całoroczne, czy sezonowe oraz gdzie je postawić na działce. Od razu po tym możemy w nim zamieszkać.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: