Domy drewniane

Jestem zafascyjnowany architekturą drewnianą. Forma w jakiej buduje się domy – powala mnie na kolana. Zawsze chciałem mieszkać w tego typu domu. Domy drewniane zawsze kojarzyły mi się z wakacjami – dlatego też strasznie mnie uspokajają. I ten zapach…. tego po prostu nie da się opisać i przelać na papier.

Budownictwo drewniane jest czymś niezwykłym, a chyba też i niezbyt kosztownym. Od kilku miesięcy niosę się z zamiarem wybudowania sobie jakiegoś domu. Na pewno będzie musiał mieć piękny czerwony dach – dlaczego tak? Nie wiem, zawsze mi się po prostu podobała czerwona dachówka! Najpierw muszę jednak koniecznie wykalkulować sobie wszystkie koszty z tym związane. Budownicwo drwniane jest piękne, jednak nie wiem czy dam radę z moimi zarobkami wykonać taki dom. Konkretnie zlecić wykonanie domu. Druga sprawa to okres oczekiwania na wybudowę, rosnące ceny produktów budowlanych… jest sporo przeszkód, jedak cel uświęca środki. Myśl, że w końcu będzie się można położyć w swoim miescu, w czterech ścianach, które w całości należą do sibie – jest strasznie mobilitujące!

Na pewno jeśli by mi się udało zbudować dom, zamieszkać i w końcu poczuć radość z posiadania własnego konta zrobiłbym kilka rzeczy. Sprawa podstawowa to kupno jakiejś wiązanki rodzicom. Trzeba im dziękować za to do czego się doszło dzięki nim. Druga sprawa, to oczywiście parapetówa w nowym domku. A trzecia… a to już zostaje moją słodką tajemnicą.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: