Doradztwo finansowe w Polsce

Praca doradcy finansowego nie jest łatwym zadaniem. Wymaga poświęcenia wiele czasu na naukę swojego zawodu i późniejsze jego wykonywanie. Należy rozmawiać ze swoimi klientami i odnosić się do nich w sposób profesjonalny i odpowiedni do stanowiska doradcy, niezależnie od wszelkich czynników. Jednak ta praca jest, przede wszystkim, bardzo ciekawa i stawia przed każdym ogromne możliwości zarobkowe, a także zdobycie wielu interesujących kontaktów.

Doradca finansowy musi być osobą posiadającą minimum wykształcenie średnie. Mniej istotny dla pracodawcy jest już kierunek tegoż wykształcenia. W tym zawodzie najczęściej pracują studenci bankowości czy ekonomii, jednak spore sukcesy odnoszą też osoby po szkole humanistycznej czy po prostu ogólnej.

W pracy doradcy, tak jak wielu innych zawodach, bardzo ważną kwestią jest doświadczenie zawodowe. Ludzie, którzu pracują w tej branży od kilku lat są dla pracodawców najpierw ciekawą propozycją. Jednak pomimo takiej sytuacji, osoby bez doświadczenia w swoim zawodzie nie są bez szans. Doradztwo finansowe to zawód, które można się nauczyć i wyćwiczyć, dlatego firmy chętnie przyjmują w swoje szeregi także osoby nie posiadające doświadczenia w usługach doradztwa.

W dzisiejszych czasach, gdy chcemy dostać tak bardzo potrzebny nam kredyt hipoteczny, przekazywane nam jest różnych, bardzo często sprzecznych ze sobą informacji dotyczących warunkach na jakich kredyt miałby zostać nam udzielony. Praktycznie, do jakiego banku by się nie poszło to każdy gwarantuje, iż oferta którą nam przedstawia jest dla nas najbardziej korzystna. Gwarantuje, że będziemy najbardziej zadowoleni wybierając właśnie ten bank. Jednak osoba ubiegająca się o kredyt musi sobie zadać kilka ważnych pytań. Która z tych wszystkich “wspaniałych” ofert będzie faktycznie dla nas najlepsza? Jaki bank będzie godny naszego zaufania i w któremu z nich będzie bezpiecznie powierzyć swoje pieniądze, które bardzo często są dorobkiem całego życia?

Dobrzy doradcy finansowi powinni być zorientowani w tym, co dzieje się na świecie, w Polsce i w ich miejscu zamieszkania. To pozwoli mu szybko nawiązać kontakt z klientem, poprowadzić miłą rozmowę. Dobrze, gdy interesuje się zagadnieniami z różnych obszarów – nie tylko sportem, ale też kulturą, rozrywką czy polityką.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: