Druk atramentowy na CD

W przypadku techniki atramentowej nadruki na płytach cd są bardzo wysokiej jakości. Co więcej, koszt nadruku płyty CD jest dokładnie taki sam niezależnie od nakładu. Dzięki temu można osiągnąć niskie ceny przy małych zamówieniach. W dodatku przygotowanie projektu trwa kolka minut!

Druk atramentowy charakteryzuje się ważną zależnością. Mianowicie Im dłuższe drukowanie jednej płyty CD, tym otrzymana jakość jest lepsza. Analogicznie jak przy drukowaniu kartki na zwykłe drukarce. Przy drukowaniu wolnym drukarka wyrzuca ok. 1/10 całego atramentu, po czym następuje przerwa. Dopiero jak ten atrament wchłonie się, nakładane jest następne 10%.

Drugim czynnikiem wpływającym na cenę płyty CD jest zabezpieczenia przed wilgocią. Wyróżniamy dwie metody zabezpieczenia. Pierwszy z nich polega na użycia sita do lakierowania. Druga metod działa nieco inaczej. Mianowicie zabezpieczenie nie jest nakładane za pomocą sita, tylko tak jak w druku atramentowy – metodą kropelkową – od razu po nadruku. Używa się do tego substancji na bazie akrylu. Jest to niewątpliwie tanie, szybkie i skuteczne rozwiązanie, które warto stosować.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Druk atramentowy na CD”

  1. Kamil:

    Witam,
    Co oznacza zdanie “Używa się do tego substancji na bazie akrylu”? Mianowice co to za substancja ? Jak sie nazywa czy jest to lakier ?

Napisz komentarz lub opinię na forum: