Firmy świadczące usługi uzdatniania wody

Wszystkie firmy zajmujące się uzdatnianiem wody pracują obecnie na pełnych obrotach. Korzysta z ich usług coraz więcej podmiotów jak i osób prywatnych, które postanowiły zrealizować indywidualne projekty. Dlatego musimy wiedzieć czym tak naprawdę jest uzdatnianie wody i na czym polega jednocześnie koncentrując się na tym, co powinna oferować dana firma uzdatnianiem wody się zajmująca.

Pierwszym niezbędnym etapem uzdatniania wody jaki zaproponować powinna firma jest filtracja mechaniczna. Woda studzienna i ta z wodociągów ma w sobie zanieczyszczenia stałe. Filtracja ta ma na celu ich usunięcie i ochronę przewodów, a także armatury przed korozją oraz zakłóceniami w działaniu. Skuteczność filtracji można zmierzyć – to wielkość najmniejszych cząsteczek usuwanych. Zależy ona od wkładu filtracyjnego jaki stosujemy.

kran

Następne etapy uzdatniania to odżelazianie i odmanganianie. Odżelazianie można wykonywać na kilka sposobów (napowietrzanie, filtrowanie i sedymentacja; utlenianie chemiczne i filtracja; za pomocą chloru, ozonu i nadmanganianu potasu). Ważna jest również alkalizacja, koagulacja i wymiana jonowa w kationach.

Z kolei odmanganianie to proces podobny, a najczęściej stosowane metody to napowietrzanie i filtrowanie przez filtr piaskowy; alkalizacja, napowietrzanie i filtracja przez złoża chemicznie aktywne; utleniania utleniaczami chemicznymi; koagulacja i filtrowanie przez filtr piaskowy; filtrowanie przez kationit.
Stosujemy również filtrację na węglu aktywnym (lepszy smak wody), zmiękczanie, demineralizację wody (usunięcie soli), dezynfekcję wody (zniszczenie żywych form organizmów patogennych) i proces zwany jako odwrócona osmoza (oddzielanie wody od rozpuszczonych w niej substancji, ale bez używania środków chemicznych).

Uzdatnianie wody ma na celu doprowadzenie jej do stanu czystości, który jest wymagany dla konkretnych zastosowań. Dlatego dobrze wiedzieć czym powinny zajmować się firmy uzdatnianiem wody się zajmujące i samemu orientować się w temacie.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: