Eksiążka – eszansa

Solą biznesu jest ryzyko. Inwestycja w nowe możliwości zarówno produkcji, jak i dystrybucji jest nieodłączną częścią rozwoju firm na rynku. Na rynku wydawniczym pojawienie się tzw. Eksiążek jest idealnym przykładem ewolucji w danym segmencie gospodarki. Dlaczego więc warto zainwestować w firmę dystrybuującą książki w formie elektronicznej.?
Zarówno sama płaszczyzna na jakiej działają firmy e-commmerce, czyli Internet, jak i potencjalni klienci sprawiają, iż inwestycje w ten segment rynku, jakkolwiek wiążą się z ryzykiem to wydają się być niezwykle perspektywiczną i dobrze rokującą na przyszłość inicjatywą biznesową. Po pierwsze, sam Internet jako element infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce rozrasta się w oszałamiającym tempie. Zwłaszcza w pierwszej dekadzie 20tego wieku nastąpił w Polsce oszałamiający przyrost liczby stron internetowych, domen, blogów. A tam gdzie SA potencjalni klienci są także inwestorzy, kreatywni twórcy biznesowi. Cały segment e-commerce oparty na sprzedaży i produkcji dóbr jest efektem pojawienia się właśnie rynku usług internetowych.
Jednym z segmentów usług internetowych jest sprzedaż Ebooków, czyli książek w formacie plików. Jest to stosunkowo nowy rodzaj biznesu online, który wskutek swojej większej atrakcyjności cenowej od tradycyjnych wydawnictw papierowych, łatwiejszego dostępu do katalogów, a także większej liczby form produkcji Eksiązek (np. Audiobooki) stanowi alternatywną i dobrze rokującą na przyszłość formę e-biznesu. Bardzo ciekawym przykładem biznesu, który oparty jest na książkach elektronicznych jest ta księgarnia z ebookami. Można tam znaleźć niemal dwa tysiące produktów – nie tylko eksiążek, ale również audioksiążek czy też aplikacji biznesowych.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: