Filtry do wody coraz częściej w poslkich domach

Głównym zadaniem filtrów tego typu jest oczyszczanie ze szkodliwych pierwiastków wody dostarczanej przez firmy wodociągowe. Filtry do wody są coraz chętniej kupowane przez Polaków. W odpowiedzi na powstający popyt powstaje również coraz więcej firm oferujących tego rodzaju filtry.

Najłatwiej jest podzielić filtry do wody na urządzenia domowe oraz przemysłowe. Różnią się one przede wszystkim wydajnością, ale też między innymi gabarytami, sposobem serwisowania.

Najpopularniejsze domowe filtry do wody to odwrócona osmoza zaliczana do filtrów kuchennych. Osmotyczne filtry do wody instaluje się bezpośredni pod zlewozmywakiem umożliwiając tym samym doprowadzenie specjalnej wylewki, z której czerpie się czystą wodę. To właśnie odwrócona osmoza jest w obecnych czasach utożsamiana z uzdatnianiem wody w domu. Prawda jest jednak taka, że osmoza nadaje się jedynie do filtracji wody przeznaczonej do spożycia. To samo zresztą dotyczy innych kuchennych urządzeń filtracyjnych. Obecnie odwrócona osmoza dostępna jest już w cenie do tysiąca złotych wraz z instalacją, co czyni ją bardzo interesującym rozwiązaniem filtracyjnym. Ponadto uzdatnianie wody za pomocą systemu RO nie powoduje znacznego obniżenia ciśnienia, a woda po osmozie jest znakomita. Te filtry do wody powodują, że uzdatniona woda smakuje oraz wygląda zupełnie inaczej. Warto zainwestować w uzdatnianie wody za pomocą osmozy, choćby ze względu na własne zdrowie. Warto też wspomnieć o tym, że dostępne są na rynku też inne kuchenne filtry do wody w niższej cenie, jednak ich możliwości filtracyjne nie są tak dobre jak w przypadku systemów osmotycznych.

Poza filtrami kuchennymi można wyróżnić dodatkowo łazienkowe filtry do wody, a także filtry pralkowe, zmiękczacze, odżelaziacze oraz odmanganiacze. Te ostatnie to specjalistyczne urządzenia filtracyjne przeznaczone tylko i wyłącznie do usuwania z wody manganu oraz żelaza. Rzadko instalowane są w domach, między innymi ze względu na znaczne gabaryty oraz cenę.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: