Gdzie opłaca się jechać na wakacje w tym roku

Niewątpliwie wakacje zagraniczne będą w tym roku droższe dla Polaków.. Wszystko za sprawą słabej złotówki względem euro i dolara. Pomijając już fakt, że prawdopodobnie za sam wyjazd (hotel plus samolot) będziemy musieli więcej zapłacić, to do tego również wydatki dokonywane na miejscu będą nas więcej kosztowały i to nie mało: za każdego wydanego dolara, czy euro będziemy zmuszeni zapłacić o ponad 1zł więcej. Czyli w przypadku dolarów to około 1/3 w porównaniu do roku ubiegłego, czyli każdy zakup będzie teoretycznie dla nas o 30% droższy.

W takim razie gdzie opłaca się wybrać na wakacje w tym roku? Dosyć trudno odpowiedzieć na to pytanie. Praktycznie w krajach basenu Morza Śródziemnego prawie wszędzie płacimy w Euro lub Dolarach. W krajach Unii Europejskiej oczywiście w euro, a w pozostałych również płaci się raczej albo w euro albo w dolarach, ponieważ do krajowej waluty nie mamy raczej dostępu (w kantorach jej raczej nie kupimy), a kupowanie dolarów w celu zakupu na miejscu lokalnej waluty przecież mija się z celem.

Pozostają nam więc trzy opcje: albo wydać sporo więcej za wakacje za granicą, albo wybrać się na wakacje w Polsce. W końcu mamy wile pięknych miejsc, aczkolwiek spora część turystów przyzwyczaiła się już do wyjazdów na wakacje do krajów, w których zawsze pogoda dopisuje. Trzecia opcja to wyjazd do kraju, w którym waluta równie nisko stoi jak polska złotówka. Może np. Węgry jeżeli ktoś lubi spędzać wakacje w formie wycieczkowej.

Szczerze mówiąc sam mam spory problem z poszukiwaniami odnośnie wyjazdu na wakacje za granicę. Jeżeli macie jakieś pomysły gdzie warto się wybrać na wakacje w tym roku, piszcie.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

4 komentarze artykułu “Gdzie opłaca się jechać na wakacje w tym roku”

 1. Mirii:

  Bułgaria…

 2. Witek:

  Z tego co słyszałem to w tym roku Bułgaria też sporo podrożała i już nie jest taka tania.

 3. Wczasy:

  Gdzie w tym roku jedziecie na wakacje ?

 4. grace:

  ja polecam wyspę zakhyntos (grecja) hotel zante villige. Swietnie utrzymany, ogromny basen ok.1 km do plaży (dojeżdża też bezpłatny hotelowy bus) w ofercie all inclusiv dosyć tanio. jest też możliwość wielu wycieczek. darmowa opieka nad dziećmi, codzienne urozmaicenia. za 4 os zapłaciłam 5 000 zł razem z samolotem a hotel jest 3 gwiazdkowy choć ja ocenia m na ****

Napisz komentarz lub opinię na forum: