Gdzie znaleźć pożyczki pozabankowe

Polacy stali się społeczeństwem, które chce i lubi pożyczać pieniądze. Kiedyś, żeby coś kupić każdy zbierał grosz do grosza, żeby móc wyłożyć całą kwotę pieniędzy. Dzisiaj nawet kiedy nie mamy fizycznie gotówki i tak robimy zakupu, a wszystko to dzięki uprzejmości banków, jeśli można to tak określić. Bo tak naprawdę cena, jaką przychodzi nam zapłacić za to, ze już dziś, a nie za kilka miesięcy możemy cieszyć się z jakiegoś sprzętu nie jest wysoka. Oprocentowanie pożyczek bankowych nie odstrasza. Najgorzej, że banki coraz mniej chętnie pożyczają pieniądze, bardziej wnikliwie sprawdzają każdego przyszłego pożyczkobiorcę, a tym samym kiedy naprawdę jesteśmy w potrzebie może okazać się, że bank nie udzieli nam upragnionej pożyczki. Co zrobić w takiej sytuacji i do kogo udać się po pomoc?

W takich sytuacjach ratunkiem są pożyczki pozabankowe, udzielana przez inne instytucje. Pożyczka pozabankowa nie musi od razu oznaczać wysokiego oprocentowania czy też braku bezpieczeństwa całej transakcji. Na rynku funkcjonują bowiem formy pożyczkowe, które istnieją w świadomości Polaków od kilkunastu nawet lat. One to chcą być konkurencją dla banków, dlatego też dają gwarancję oraz nie przytłaczają klientów wysokimi opłatami. Tym samym pożyczka pozabankowa może w rezultacie kosztować nas tyle samo co ta bankowa. Co więcej w przypadku tak zwanych pożyczek społecznościowych nawet mniej, bowiem zawsze można negocjować wysokości oprocentowania z osobą prywatną, która nam owej pożyczki udziela. Podobnie zresztą jak i termin spłaty pożyczki.

Czy ktoś mógłby sobie wyobrazić taką współpracę z bankami, które oferują kredyty traktując klienta jak zło konieczne ? Mimo potężnych zmian jakie zaszły w ostatnich czasach w sektorze bankowym, nie ma co liczyć na poprawę w tym zakresie. Tak wielki instytucje jak banki zawsze będą kierowały się tylko jednym wyznacznikiem – przynosić za wszelką cenę jak największe zyski bez względu na sytuację.

(Szczegółowe informacje o rodzajach i formach pożyczek pozabankowych można znaleźć też tutaj: Pozyczkipozabankowe.info)

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: