Grafik komputerowy – sposób na biznes

Coraz trudniej znaleźć dobrze płatną pracę i coraz trudniej ją utrzymać. Nie wszyscy wiedzą jednak, że są zawody, które w szczególny sposób upodobali sobie pracodawcy. Osoby z odpowiednim kierunkowym wykształceniem, nawet nierzadko bez wielkiego doświadczenia, dosłownie wyłapywane są z rynku i zatrudniane na całkiem dobrych warunkach.

Z pewnością po zaznajomieniu się z tym faktem do głowy, jako pierwsza myśl, przychodzą nam zawody i zajęcia związane z nowoczesnymi mediami i informatyką, telekomunikacją czy reklamą. Na szczęście nie jest tak do końca – w dzisiejszych czasach szczególnym uznaniem i wzięciem cieszy się zawód… grafika komputerowego.

Każdy z nas od czasu do czasu używa komputera, bawi się grami, przegląda strony internetowe, czyta kolorową prasę, ogląda programy publicystyczne czy seriale. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że to co widzimy często jest dziełem zupełnie anonimowego grafika komputerowego. To właśnie grafik tworzy przecież design stron internetowych, które przyciągają swoim wyglądem, to właśnie grafik projektuje reklamy w kolorowych pismach, tworzy czołówki do programów telewizyjnych, seriali, a także ma znaczący wpływ na kształt każdej gry komputerowej.

grafik

Doświadczony grafik kreuje w zasadzie wizerunek danej firmy i buduje świadomość marki poprzez wykorzystanie nowych mediów. Tworzy serwisy www, sklepy internetowe, strony korporacyjne, robi wszystko, by dana firma zaistniałą nie tylko w internecie. Jako graficy pracują też coraz częściej studenci dzienni i zaoczni, którzy ogłaszają się w internecie i podejmują się zadań i projektów zlecanych im przez odpowiednie firmy. Często w takich przypadkach nie jest wymagane doświadczenie. Liczy się bowiem efekt końcowy, który czasami nie ma nic wspólnego z rodzajem edukacji jaki pobieramy.

Dlatego właśnie zawód grafika komputerowego, który możemy możemy uzyskać choćby po specjalistycznych kursach daje tak wiele możliwości, a osoby tym się trudniące są wręcz rozchwytywane na rynku pracy i nie zanosi się na to, by w niedalekiej przyszłości coś w tym względzie się zmieniło.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Grafik komputerowy – sposób na biznes”

  1. a2g.pl:

    Szkoda tylko, że tak jak napisałeś tacy projektanci np. stron głównie pozostają anonimowi. Przypomniały mi się słowa znajomego z branży (dtp w pewnym dzienniku) – zarabiam od tych na górze więcej, siedząc tu spokojnie w piwnicy. Nie mogę tylko się pochwalić przedrostkiem “red.” przed nazwiskiem…

Napisz komentarz lub opinię na forum: