Gry dla najmłodszych – biznes online

Jeszcze kilkanaście lat temu kupno gier dla dzieci i komputerowych programów edukacyjnych mogło stanowić poważny problem. Rodzice zazwyczaj nie pozwalali dzieciom na zabawę przed ekranem monitora twierdząc, zresztą słusznie, że zbytnia brutalizacja dostępnych wówczas aplikacji może im tylko zaszkodzić.

Trudno było nie zgodzić się z ich poglądami, jednak jeszcze trudniej byłoby dzisiaj skłamać i powiedzieć, że sytuacja w ogóle się nie zmieniła. Dzisiaj mamy bowiem całą gamę gier i programów edukacyjnych, które zostały specjalnie opracowane i wydane dla najmłodszego grona odbiorców. Ich celem jest zazwyczaj zapewnienie rozrywki naszym skarbom, a także edukacja przez zabawę.

dziecko i komputer Co zrobić jednak kiedy nie mamy ochoty i często pieniędzy na zakupy w tradycyjnym sklepie, a nasze dziecko stanowczo domaga się komputerowej rozrywki? Z pomocą przyjdą nam wówczas internetowe serwisy bogate w gry dla dzieci i aplikacje edukacyjne. Jest ich całe mnóstwo i co istotne – coraz częściej same na siebie zarabiają. Wydawać by się mogło, że największa popularnością wśród internautów cieszą się różnego rodzaju serwisy sportowe i informacyjne, a także plotkarskie, opisujące poczynania celebrytów. Jednak od pewnego czasu depczą im po piętach także portale oferujące software dla najmłodszych. Dlaczego zatem są tak popularne i coraz częściej znajdują się „na celowniku” reklamodawców?

Po pierwsze dzięki serwisom z grami dla dzieci nie musimy wydawać ciężko zarobionych pieniędzy – gry dla dzieci zawarte na danej stronie są w przeważającej ilości całkowicie darmowe i występują w pełnych wersjach. Po drugie w dzisiejszych czasach niezmiernie istotne znaczenie ma także wygoda. Nie musimy przecież wychodzić z domu i wertować sklepowych półek. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową tytuł gry lub odpowiednią frazę, by znaleźć interesujące nas witryny. Po trzecie – w sieci znajdziemy strony odpowiednie dla wieku naszego dziecka. Jeśli nie życzymy sobie, by bawiło się grami brutalnymi, które mogą zaszkodzić jego rozwojowi, nie jest to problemem. Po czwarte praktycznie wszystkie tytuły gier online wykonane są z użyciem technologii flash, co zapewnia nie tylko bajecznie kolorową, dynamiczną rozgrywkę, ale także niewielkie wymagania sprzętowe.

Na tym właśnie polega fenomen serwisów z grami dla dzieci. Dzisiaj nie tylko są one niezwykle popularne, ale także zarabiają na siebie i możemy być pewni, że w najbliższej przyszłości sytuacja ta nie ulegnie zmianie.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: