Hasła smsowe w mbanku

hasła sms Mbank dołączył do grupy banków oferujących w swoich serwisach transakcyjnych hasła smsowe jako dodatkowe zabezpieczenie. Hasła te mają zastąpić dotychczasowe hasła jednorazowe, aczkolwiek użytkownik może wybrać, które z tych zabezpieczeń woli.

Hasła smsmowe można aktywować samodzielnie, z poziomu serwisu transakcyjnego w internecie (zakładka „Hasła jednorazowe i SMS”) lub poprzez kontakt z mLinią. Wariant drugi wybieramy wtedy, kiedy nie posiadamy aktywnej listy haseł jednorazowych lub nasz numer telefonu komórkowego jest nieaktualny.

Hasło generowane jest w taki sposób, aby uwzględniało dane konkretnej operacji. Zmiana numeru rachunku, daty operacji czy kwoty – każda z takich modyfikacji powoduje, że hasło przestaje być skuteczne. Otrzymujesz wiadomość, a w niej ośmiocyfrowe hasło, które poprzedzone jest informacją o operacji, którą chcesz potwierdzić. Należy pamiętać, aby przed potwierdzeniem operacji uważnie przeczytać SMS zawierający hasło, aby upewnić się, że dotyczy on właściwej, zleconej przez nas operacji.

Wiadomość SMS zawierająca hasło przesyłana jest na nasz telefon komórkowy dokładnie w chwili, w której chcemy potwierdzić operację w serwisie internetowym. Jeżeli posiadamy aktywny roaming z haseł smsowych można korzystać będąc za granicą.

Użytkownicy haseł smsowych otrzymują bezpłatny pakiet powiadomień, które dodatkowo wpływają na bezpieczeństwo. Dzięki nim można zostać poinformowany o zmianie danych adresowych, zleceniu przelewu na mLinii, zmianie hasła w kanale dostępu (IVR, internet, mSIM) oraz zablokowaniu jakiegokolwiek kanału dostępu.

Projektując usługę mBank przewidział również sytuacje awaryjne, takie jak rozładowana bateria w telefonie, brak zasięgu lub opóźnienia w dostarczeniu wiadomości przez operatora sieci komórkowej – w każdej chwili można „zawiesić” operację, którą w dogodnej chwili potwierdzimy w serwisie internetowym lub telefonicznym mBanku.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: