Herbata Pu-Erh super produkt odchudzający

Herbata ta swoimi korzeniami sięga chińskiej prowincji Yunnan. Uprawiana jest od prawie 2000 lat. W dawniejszych czasach z jej dobrodziejstw korzystać mógł jedynie cesarz. Liście zbierane są na przełomie lipca i sierpnia. Herbata ta często określana jako czerwona poddawana jest procesowi fermentacji przez kilka tygodni. W wyniku procesu fermentacji herbata nabiera bardzo specyficznego smaku i zapachu. Smak herbaty często określany jest jako ziemisty. Pomimo specyficznego smaku znajduje ogromne rzesze wielbicieli na całym świecie.
Swoją ogromną popularność zawdzięcza właściwościom odchudzającym, które zostały potwierdzone licznymi naukowymi badaniami między innymi francuskich naukowców. Według ich badań ponad 80 procent osób regularnie pijących herbatę Pu-Erh w ciągu miesiąca straciło ponad 3 kg. Herbata ta zawiera również dużą ilość związków mineralnych oraz mikroelementów.

Herbata Pu-Erh sprzedawana jest zarówno w profesjonalnych punktach sprzedaży herbaty, jak również w wielu sklepach spożywczych. Warto kupować herbatę sprawdzonych producentów. Należy jednak pamiętać że tylko w specjalistycznych sklepach z herbatą mamy pewność, że towar jest najwyższej jakości oraz świeżości. Herbata Pu-Erh obok herbaty zielonej uważana jest za najzdrowszy rodzaj herbaty. Należy również pamiętać, że zarówno herbata zielona jak i Pu-Erh powinna być podawana bez cukru, który może zabić niektóre jej zdrowotne właściwości.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: