Hipnoza w biznesie i…

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak powszechnie i często są poddawaniu hipnozie i jak często podejmują różne decyzje, które uważają za całkowicie swoje i niezależne, będąc w stanie transu. Stanie wywołanym przez reklamę, przez dobrego handlowca, przez odpowiednio wyszkolonego sprzedawcę w sklepie.

A czy Ty wiesz, jak często jesteś hipnotyzowany?

Hipnoza ma różne oblicza i różne style, w zależności od tego, czemu ma służyć. I ogromną ilość zastosowań we wszystkich chyba sferach naszego życia. Znana jest od początku istnienia człowieka, choć przez całe wieki jej tajniki były skrzętnie skrywane przez tych, którzy nauczyli się ją stosować celowo i dążąc do określonych efektów. Z pewnością takie trzymanie w sekrecie prostych mechanizmów działania hipnozy miało na celu podniesienie pozycji społecznej osób zajmujących się niejako zawodowo wywoływaniem transu oraz zwiększenie ich autorytetu w społecznościach, w których żyli i pracowali, ponieważ to dawało im większe możliwości wpływania na innych ludzi.

Dziś hipnoza jest zjawiskiem bardziej dostępnym i wiele osób już wie, że może się jej szybko nauczyć. Coraz więcej osób również ma świadomość, że hipnoza wykorzystywana jest nie tylko w pokazach rozrywkowych (hipnoza sceniczna), ale również z bardzo dużą korzyścią dla ludzi w terapii, leczeniu chorób, poprawie stanu zdrowia, w sporcie, gdzie można zwiększyć osiągnięcia zawodnika, jak również w reklamie, marketingu, sprzedaży, negocjacjach, nauczaniu innych ludzi nowych umiejętności i przyspieszaniu ich zdolności do uczenia się i przyswajania nowej wiedzy i umiejętności.

Skąd się bierze dziś taka łatwość w dostępie do hipnozy?

Źródłem kursów, na których hipnoza jest jedną z podstawowych uczonym umiejętności, jest NLP czyli Neurolingwistyczne Programowanie – dziedzina, która zapoczątkowała nowy styl uczenia ludzi takich zachowań i takiego sposobu wykorzystywania pracy umysłu, które przynoszą najlepsze możliwe efekty działań.

To właśnie dzięki NLP poznajemy niezwykle skuteczny styl pracy Miltona Ericksona, uważanego często za najgenialniejszego i najbardziej wpływowego i skutecznego hipnoterapeutę medycznego w historii hipnozy. Wnikliwa obserwacja jego metod pracy i technik wywierania wpływu na innych oraz umiejętności dokonywania zmian w sposobie myślenia jego klientów i pacjentów pozwoliła na zebranie wszystkich tych skutecznie działających umiejętności w jeden zwarty zbiór usystematyzowanych informacji praktycznych, których dziś możesz się nauczyć na kursie NLP.

I bardzo szybko okazało się, że te same metody, które pozwalają pomóc pacjentom mającym jakieś problemy, można z powodzeniem zastosować w biznesie, sporcie, w pracy z ludźmi, dla których ważne jest odchudzanie, w przekazach reklamowych, w negocjacjach i sprzedaży. I nie wiem, gdzie Ty zastosowałbyś najpierw te umiejętności, ponieważ każdy z nas ma swoje ważne dla siebie sfery życia. Jedno co można powiedzieć o hipnozie z całą pewnością to to, że jej niezwykła skuteczność przydaje się każdemu człowiekowi.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Hipnoza w biznesie i…”

  1. nlp7:

    A o zastosowaniach NLP i hipnozy w jednej z wybranych sfer naszego życia, dotyczące szczupłej młodzieńczej sylwetki, możesz przeczytać w kolejnym artykule. Zapraszam Cię na https://arty.waw.pl/diety

Napisz komentarz lub opinię na forum: