Ceny hoteli w Paryżu

Planujesz  wakacje w Paryżu, masz do zorganizowania biznesowy wyjazd, a może zatrzymasz się w Paryżu przy okazji? Z pewnością chciałbyś znaleźć odpowiedni hotel w Paryżu, w którym odpoczniesz po podróży i całym dniu na mieście. Hotel to przede wszystkim miejsce na nocleg, wypoczynek i szybki prysznic. Ważne są różne aspekty zakwaterowania, zależą często od:

* ceny – najniższe ceny w Paryżu znajdziesz w czasie niskiego sezonu: 01, 02, 03, 07, 08, 11 oraz 12 za wyjątkiem 01.01, 14.02 oraz po 24.12. Niskie ceny znajdziesz także w dzielnicach oddalonych od znanych zabytków Paryża m.in. Łuku Triumfalnego, Wieży Eiffel czy Luwru. Trafioną dzielnicą jest m.in. Montmartre (18 dzielnica), gdzie znajduje się kabaret Moulin Rouge. Tutaj ceny zaczynają się od € 50 za dobę za pokój dwuosobowy.

* lokalizacji – nie obawiaj się rezerwować hotele w najbardziej oddalonych dzielnicach Paryża (19,20). Sieć komunikacji miejskiej jest tak rozwinięta, że z każdego niemal miejsca dostaniesz się na Pola Elizejski, pod Luwr czy Wieżę Eiffel maksymalnie w 30minut.

* terminu – dzień tygodnia także może mieć wpływ na ceny. Hotele w Paryżu często oferują atrakcyjniejsze ceny w weekendy. Wówczas jest mniejsze obładowanie osób przyjeżdżających w interesach. Jest to jeden z głównych powodów podwyższania cen hotelowych.

Szukasz dodatkowych informacji? Dopytaj specjalistów w turystyce w Paryża. Unikniesz przykrych niespodzianek i zagwarantujesz sobie udany wyjazd do Paryża.

Aleksandra Kijewska

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: