Hurtownia elektryczna jako pomysł na własny biznes?

W czasach kryzysu ekonomicznego praca na etat stała się jeszcze mniej atrakcyjna finansowo niż wcześniej. Fakt, żyjemy w czasach gdy jedynym rozsądnym sposobem zapewnienia sobie finansowego spokoju jest podjęcie ryzyka założenie własnej działalności. Zwłaszcza, że możemy starać się o dofinansowania pochodzące z funduszy europejskich. Czy w takim razie warto zainwestować pieniądze w otworzenie własnej hurtowni elektrycznej?

Założenie własnego biznesu, także hurtowni elektrotechnicznej, jest zadaniem wymagającym zarówno energii, jak i ambicji oraz chęci do pracy. Krótko mówiąc jest to trudne wyzwanie. Nie oznacza to jednak, że jest niewykonalne. Zwłaszcza, że pozyskanie środków na rozpoczęcie działalności jest dzisiaj stosunkowo łatwe. Będąc osobą bezrobotną można otrzymać na start pieniądze z Urzędu Pracy w formie bezzwrotnej pożyczki w wysokości do 18 000 zł. Można też starać się o dofinansowanie z funduszy unijnych, dotychczas wynosiło do 40 000 zł, choć uzyskanie go wymagało zdecydowanie więcej przygotowań. W przyszłości pomoc unijna ma przekształcić się z pożyczki bezzwrotnej w zwyczajną pożyczkę, tak więc jeśli nosisz się z pomysłem otworzenia własnej hurtowni elektrycznej, powinieneś to zrobić czym prędzej.

Rozpoczęcie własnej działalności to nie koniec, a wręcz początek pracy. Teraz dopiero trzeba postarać się o utrzymanie na rynku. Aby nowa hurtownia elektryczna, miała szansę przebicia  musi znaleźć najlepszy sposób, aby znaleźć i utrzymać klientów. W tym celu należy zapewnić im odpowiedniej jakości towary w atrakcyjnych cenach. Ważne jest zatem, by znaleźć odpowiednich partnerów w tym biznesie. Można korzystać z usług pośredników, którzy licząc na dłuższą regularną współpracę, mogą zaproponować atrakcyjne ceny. Można też kupować towary bezpośrednio od producentów, jednak wówczas aby uzyskać atrakcyjne rabaty, będzie trzeba dokonywać większych jednorazowych zamówień.

Koniecznie trzeba też zatroszczyć się o to, by być widocznym na rynku. Tak więc z jednej strony zakładając hurtownię elektrotechniczną nie wolno zapomnieć o odpowiedniej reklamie oraz założeniu strony internetowej, wszak Internet to dzisiaj zasadnicze źródło informacji dla wielu potencjalnych klientów. Z drugiej strony należy starannie wybrać lokal, w którym będzie znajdowała się hurtownia elektrotechniczna. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy planujesz prowadzić tylko działalność internetową.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

5 komentarzy artykułu “Hurtownia elektryczna jako pomysł na własny biznes?”

 1. Dariusz:

  Jak zarobić ten pierwszy milion?.
  Chcę obroty 5 mil zł z zyskiem 1 mil zł /rok.
  Import z Chin u znajomych daje ok.10 mil/rok obrotu, oświetlenia LED 50.000/h świecenia.
  Produkcji w kraju brak i z tego import-pośrednicy i ceny, czas produkować to u Nas.
  Znajomi z SELFA Szczecin na krzemie solary produkują.
  Montownie elementów z Chin to dla podatków i cła-kodu CE.
  Czy hurtownia-konfekcjonowanie w Szczecinie ma szansę powodzenia?.

 2. Marcin:

  Nie wiem niestety jak zarobić pierwszy milion, ale za to wiem, że skrót od milion to mln a nie mil 😉

 3. Volter:

  Hurtownia elektryczna to dobry pomysł na biznes. Wymaga jednak doświadczenia w branży i ogromnego kapitału co najmniej 500 000 zł.

 4. Michał:

  Zdecydowanie hurtownia elektryczna nie jest biznesem niskobudżetowym jeśli chodzi o kapitał startowy, ale z pewnością da się tę kwestię rozwiązać odpowiednim kredytem. Można też rozważyć formę internetową – odejdą nam wtedy koszty związane z prowadzeniem sklepu, wystarczy jedynie sam magazyn.

 5. Gość:

  Myślę, że był to bardzo dobry pomysł. Aktualnie sporo jest tego typu sklepów w Polsce i ciężko będzie się przebić do czołówki, ale spróbować zawsze można!

Napisz komentarz lub opinię na forum: