I kto to wszystko wyremontuje???

Statystyki mówią same za siebie…. Remonty wciąż są dla nas utrapieniem, więc staramy się omijać je szerokim łukiem! ‘No ale nie jest do końca tak źle…’, jak mówią słowa piosenki jednego z bardziej znanych zespołów Polski – Happysad. Wystarczy dobrze przemyśleć sprawę i zaplanować co, jak i za ile. Czym się kierować?

Warto zastanowić się nad ilością zmian, jakie chcemy dokonać w naszym `gniazdku`. Od tego zależy bowiem to, czy mamy skorzystać z usług firm zajmujących się remontami, czy zatrudnić drobnych fachowców do niektórych zadań, a może zrobić wszystko samemu. Decyzja ta jest niemal kluczowa, gdyż określa budżet jaki musimy zdobyć oraz czas jaki zajmie remont czterech ścian. Wynajęcie profesjonalnej firmy może słono kosztować. Jednak przy większych zmianach zdanie się na własne umiejętności, to ryzykowne posunięcie.

Gdy wybierzemy opcję zaawansowaną, czyli zatrudnimy ekipę remontową, to musimy rozejrzeć się za najlepszą oferta. I tutaj znów musimy uważać, bo rynek ten nie zna litości. Powinniśmy popytać znajomych o nazwy firmy godnych polecenia. Następnie dokładnie przeglądamy oferty w Internecie i dowiadujemy się czy ekipa, którą jesteśmy zainteresowani posiada rekomendacje swoich klientów klientów. Jeśli orientujemy się odrobinę w temacie, spytajmy o asortyment, jaki firma posiada (np. narzędzia do obróbki drewna, piły, szpachle, wskaźnik laserowy). Nie musi być to najdroższy sprzęt – byleby niezawodny.

Gdy umówimy się z firmą na jakąś kwotę, pozostanie nam jeszcze kilka spraw do przemyślenia, jak np. gdzie kupić materiały, jak zapakować nasze stare rzeczy do przeprowadzki, czy montować okna PCW?

Sklepów z materiałami budowlanymi najkorzystniej jest szukać w internecie albo specjalistycznej gazecie, gdzie w łatwy sposób będziemy mogli porównać ceny ofert i udać się do wybranego sklepu po zakup. Możemy także zajrzeć do marketów budowlanych, gdzie z niemal w jednych miejscu znajdziemy wszystko, co jest nam potrzebne – od gipsu i tynku po dekoracje do wnętrz. Ale są też minusy, jak np. brak rabatów dla indywidualnych klientów.

Jeśli mamy problem z przetransportowaniem rzeczy z wcześniejszego mieszkania, zapytajmy firmę, która pomaga nam w przeprowadzce, czy posiada odpowiednie materiały do pakowania (np. folia termokurczliwa), wypełniacze, pianki. Takie zadbanie o transport oszczędzi nam wielu kłopotów i ewentualnych kosztów.

Wybór rodzaju okien okien, nie jest wcale taki oczywisty. Obie opcje – drewniane okna i PCW – mają zarówno plusy jak i minusy. Zwłaszcza, że drewniane okna (w nowszej wersji) zdobywają szerszą rzeszę fanów. Za co polubiono je na nowo? Za atmosferę jaką dają oraz ich wytrzymałość i elegancję. Z kolei PCW nie wymaga konserwacji i malowania. Inne minusy to, np. okna drewniane podtrzymują płomienie podczas pożaru, z kolei PCW wydzielają szkodliwe związki kadmu w podobnej sytuacji.

To tylko kilka wskazówek… Takich problemów jest z całą pewnością więcej. Jednak najważniejsze jest to, że przy odrobinie dobrej woli, chwili zastanowienia możemy zwyciężyć nas strach i przełamać się, a na pytanie `Remontować czy nie remontować?` odpowiedzieć z przekonaniem `TAK!`.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: