Imprezy integracyjne, firmowe i rozwój biznesu

Jeszcze kilka lat temu, taki temat jak imprezy integracyjne czy wyjazdy firmowe pracowników w ogóle nie istniał. Firmy nie widziały potrzeby wysyłania i organizowania dla swoich pracowników tego typu atrakcji a i sami pracownicy nie wiedząc o takich możliwościach, nie czuli potrzeby spotykania się z kolegami z pracy w innych warunkach niż biuro. Moda na imprezy integracyjne, firmowe przyszła do nas jednak z zachodu i USA i teraz praktycznie każda większa firma funduje swoim pracownikom tego typu dodatki.

Początkowo, organizacją imprez zajmował się pracownik firmy delegowany przez szefa. To on załatwiał hotel, noclegi, przewóz osób, zamawiał firmę szkoleniową i organizował różne dodatki nadające imprezie większą atrakcyjność. Szybko jednak zaczęły powstawać firmy, które specjalizując się w imprezach firmowych odciążyły firmy per se, od myślenia i przygotowywania imprez a także zaczęły wprowadzać różne innowacje. Okazało się, że biznes jest niemalże złoty, bo zapotrzebowanie na imprezy dla pracowników rośnie, a poza korporacjami, zaczęły je również organizować firmy mniejsze, nierzadko z sektora MŚP. Takie firmy oczekują, że będą mogły podzlecić przygotowanie imprezy i wszystkie elementy z tym związane (noclegi, transport osób na miejsce, dodatkowe atrakcje) firmie zewnętrznej. Dla firm, które zajęły się organizacją imprez jest to bardzo dobry okres rozwoju i zanosi się na kilka kolejnych dobrych lat dla branży.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Imprezy integracyjne, firmowe i rozwój biznesu”

  1. Deb0308sn:

    Jesteście pewni, że to najlepsze rozwiązani? Przepraszam, ale jakoś nie jestem zbytnio przekonany do Waszych odpowiedzi.

Napisz komentarz lub opinię na forum: