In vitro

Metoda zapłodnienia in vitro niesie ze sobą szereg kontrowersji. Budzi wiele dyskusji natury moralnej, prawnej, medycznej. Stanowi jednak szansę dla wielu ludzi borykających się z problemem bezpłodności.

Jest jedną z technik wspomagania płodności. Zapłodnienie metodą in vitro polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Zanim jednak do tego dojdzie kobieta poddawana jest kuracji hormonalnej, aby można było pobrać jak najwięcej komórek jajowych. Pozyskane komórki jajowe i plemniki umieszcza się na płytce laboratoryjnej a następnie pozostawia je na 48 godzin by mogło dojść do zapłodnienia. Po 2,3 dniach zarodki przenosi się do macicy i tam dalej rozwija się ciąża.

Zazwyczaj umieszcza się ich kilka, by zwiększyć szanse powodzenia zabiegu. Pozostałe zarodki zamraża się w celu wykorzystania ich w razie pierwszej nieudanej próby zagnieżdżenia zarodka. Zamrożone zarodki przechowuje się 5 lat. Według Światowej Organizacji Zdrowia na świecie 20-25% par ma problemy z poczęciem dziecka. Szacuje się, że dzięki metodzie in vitro w Polsce urodziło się dziesięć tysięcy dzieci. Niewiele osób wie,że pierwsze niemowlę poczęte tą metodą urodziło się 25 lipca 1978r. a w Polsce dopiero 12 listopada 1987r.

Kobiety nago w ciąży niegdyś pokazywały się niechętnie. Nagość nie była powodem do dumy, tymczasem dziś wiele kobiet rozbiera się pokazując swoje nagie ciała w ciąży. Najczęściej są to młode kobiety, celebrytki, które nie mogą pochwalić się wielką karierą, po prostu są znane z tego, że bywają, wybiły się, zaistniały i teraz starają się ową popularność jakoś podtrzymać. Najważniejsze, żeby się o nich mówiło, byle głośno i wszędzie. Nie ważne czy dobrze czy też źle. Z takiego założenia – często bardzo błędnego, wychodzą celebrytki, które pozują w sesjach zdjęciowych do magazynów dla panów. Zdjęciach nago znanych Polek można oglądać także w kalendarzach, z uwagi na różnego rodzaju akcje charytatywne. Jednakże wówczas są to akty, które mimo wszystko więcej zasłaniają aniżeli odsłaniają. Są to zdjęcia artystyczne, które niosą ze sobą jakieś przesłanie.

Na takie zdjęcia znane aktorki, piosenkarki, ogólnie panie godzą się częściej. Aktorki nago w ciąży w innych sytuacjach zobaczyć można raczej na planie filmowym czy na deskach teatru podczas przedstawienia aniżeli w prasie dla panów. Za to chętnie pokazują się na łamach takich magazynów modelki. Jednakże one ciałem zarabiają na chleb, więc pieniądze z takich sesji zdjęciowych zapewne potrafią dobrze spożytkować. Nagość jest dla nich czymś normalnym, z czym muszą się oswoić. Niekiedy bowiem zwyczajne, codzienne sesje zdjęciowe wymagają tego, żeby pokazać trochę więcej ciała, na wybiegach jest przecież podobnie, należy się dopasować do wymagań, oczekiwań projektanta.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: