Instalacja telewizji przemysłowej

Czasy, w których żyjemy są coraz niebezpieczniejsze i coraz bardziej wymagające. By kontrolować to, co dzieje się nie tylko na ulicach wielkich miast, ale także w sklepach czy firmach na szczęście wynaleziono telewizję przemysłową.

Możemy być tego nieświadomi, ale towarzyszy nam ona niemal na każdym kroku. Dokonując zakupów w wielkim centrum handlowym, pracując w magazynie, podczas zajęć na uczelni czy nawet przechadzając się rynkiem lub ulicami naszego miasta. Telewizja przemysłowa jest tym, na co coraz częściej decydują się przedsiębiorcy chcący usprawnić prace w firmie. Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy zatem dowiedzieli się czegoś więcej na temat możliwości jakie daje nam telewizja przemysłowa i zaznajomili się dokładniej z tematem.

telewizja przemysłowa

Telewizja przemysłowa, zwana CCTV, to w skrócie praktyczny system służący do przekazywania obrazu, czasem też dźwięku, z pomieszczeń z zainstalowanymi kamerami. Służy to zachowaniu nadzoru nad danym obiektem oraz zwiększeniu bezpieczeństwa w miejscu instalacji urządzeń. Podobnie jak w marketach, podczas rodzinnych zakupów, obraz z zainstalowanych kamer jest najczęściej udostępniany tylko stanowiskom ochrony. Dzięki temu ma ona możliwość ciągłego monitorowania i nadzorowania miejsc potencjalnie niebezpiecznych oraz wykrywania ryzykownych zachowań. W systemy spod znaku przemysłowej telewizji wyposażane są najczęściej wspomniane już centra handlowe, hipermarkety, ulice, place, rynki i tym podobne.

Co wchodzi jednak w skład telewizji przemysłowej? Przede wszystkim jest to oczywiście kamera monitorująca i serwer wideo. Następnie rejestrator wideo nagrywający obraz z kamer na przykład na dysku twardym i centrum monitoringu.

Jakie produkty powinny wchodzić w skład oferty firmy świadczącej usługi instalacji i projektowania systemów CCTV? Przede wszystkim są to kamery, wideodomofony, wzmacniacze, urządzenia sieciowe, karty DVR, monitory, zasilacze, obiektywy, oświetlacze, serwery IP, rejestratory, oprogramowanie. Firma taka zazwyczaj współpracuje z instalatorami i integratorami. Bardzo ważnym i niezmiernie istotnym elementem oferty jest także zapewnienie odpowiedniego wsparcia na wszystkich etapach wdrażania rozwiązania. Od projektowania systemu, prezentacji, logistyki i doboru sprzętu, po szkolenie, wsparcie techniczne oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Decyzja o instalacji telewizji przemysłowej powinna być przede wszystkim przemyślana. Możemy być jednak pewni, że zwiększy w sposób zdecydowany bezpieczeństwo firmy i komfort pracy oraz przyczyni się do wczesnego wykrywania ewentualnych zagrożeń. Teraz trzeba tylko znaleźć odpowiednią i godną zaufania firmę, która podejmie się zaprojektowania systemu i instalacji sprzętu…

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: