Inteligentne budynki

Wyposażone w sztuczną inteligencję technologie coraz widoczniej stają się częścią naszego świata, co powoduje, że są one wykorzystywane na coraz większą skalę oraz w coraz większej ilości branż. Młodzi ludzie wzrastając pośród tych nowoczesnych urządzeń znakomicie czują się wśród komputerów oraz innych akcesoriów wykorzystujących nowoczesne technologie. Przekłada się to także na coraz większe zainteresowanie inteligentnymi urządzeniami instalowanymi w domach.

Z tego powodu popularne stają się instalacje elektryczne umożliwiające zmianę zwykłego mieszkania w inteligentny dom. Jednym z takich systemów sterowania budynkiem jest EIB wyróżniający się największą popularnością i pozytywnymi recenzjami. Pomimo swej wysokiej ceny technologia EIB jest liderem na tym rynku, dzięki czemu zaawansowane technologicznie instalacje elektryczne bywają utożsamiane właśnie z EIB. Nie oznacza to jednak, iż technologia EIB nie ma groźnej konkurencji, gdyż inteligentny dom oparty o konkurencyjny dla opisanego EIB system INELS wcale nie zostaje w tyle pod względem jakości oraz możliwości. Różnica głównie widoczna jest w popularności i rozpoznawalności marki, z tego powodu inteligentny dom w systemie INELS jest znacznie tańszy niż budynek wyposażony w instalacje elektryczne firmy EIB. Popularne są też między innymi takie technologie jak LCN czy bezprzewodowy Xcomfort firmy Moeller.

Każdy inteligentny dom można dostosować do swoich potrzeb. Oczywiste jest bowiem, iż wielu użytkownikom nie jest niezbędne do szczęścia administrowanie pewnymi urządzeniami lub zarządzanie monitoringiem. Są również jednak tacy, którzy wymagają, by ich inteligentny dom posiadał nawet najbardziej absurdalne funkcje, z których i tak znając życie nigdy nie skorzystają. Inteligentny dom wyposażony tak samo w technologię EIB jak i w każde inne rozwiązanie oprócz ponadprzeciętnego luksusu wprowadza również liczne udogodnienia oraz poprawia standard życia mieszkańców. Nie należy więc myśleć, że instalacje elektryczne, którymi naszpikowane są inteligentne budynki to jedynie gadżet mający na celu zwiększenie prestiżu pośród swych kolegów i innych osób.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: