Internet to tylko możliwości

Internet coraz mocniej wkroczył w nasze życie i szybki dostęp do informacji staje się powoli standardem. Jeszcze nie tak dawno chcąc podzielić się informacjami z innymi musieliśmy zapłacić nie małe pieniądze za wynajem miejsca na serwerze i poszukać programisty, który stworzy nam naszą stronę internetową. Teraz nie ma problemu z darmowymi kontami mailowymi czy też znalezieniem bezpłatnego hostingu. Chcąc opublikować materiał w sieci możemy skorzystać z wielu darmowych skryptów CMS (Content Management System – system zarządzania treścią) takich jak Joomla czy WordPress.

cms

Instalacja takiego oprogramowania jest bardzo prosta. Często sprowadza się do wgrania plików na serwer i postępowania zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w przeglądarce komputera – prawie jak instalacja programu w komputerze !
Sama publikacja materiałów jest intuicyjna i nie zajmuje wiele czasu, a efekt końcowy jest z reguły taki na jaki liczyliśmy. Oczywiście wygląd swojej strony internetowej można zmieniać. Każdy skrypt w standardzie posiada kilka szablonów, które możemy szybko wprowadzić. Dodatkowo w wielu miejscach w sieci można znaleźć bezpłatne szaty graficzne dopasowane do danego oprogramowania, wystarczy je ściągnąć i zainstalować. Indywidualistom polecamy jednak najem osoby, która na co dzień zajmuje się grafiką i programowaniem, gdyż ręczna zmiana wyglądu, w niektórych systemach na pozór nie jest prosta. Kiedy już strona będzie finalnie gotowa a tematyka chwytliwa strona szybko zacznie żyć własnym życiem, czego oczywiście wszystkim życzymy.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: