W pogoni za sylwetką nie zapomnij o własnym zdrowiu

Walka ze zbędnymi kilogramami jeszcze nigdy nie była tak prosta – przynajmniej tak mogłoby się wydawać jeśli dokonamy analizy tego, co serwują nam dzisiejsze reklamy. Dowiadujemy się z nich tego, że aby schudnąć wystarczy zażywać magiczne specyfiki zmniejszające łaknienie tudzież spalające tkankę tłuszczową niemal 24 godziny na dobę – w dzień i w nocy.

Po co więc nam ćwiczenia i pomoc specjalistów, skoro suplementy diety dostępne praktycznie w każdej aptece wykonają za nas całą pracę?

To oczywiście błędny sposób myślenia, a osoby go propagujące najczęściej zdają sobie z tego sprawę, lecz oszukują same siebie. Nie ma bowiem cudownych środków powodujących dowolną utratę wagi bez wysiłku i bez racjonalnej diety. Jeśli wydaje Ci się, że jest inaczej – po prostu się mylisz.

warzywa

Co więcej, okazuje się, że Polki (które to są na diecie zdecydowanie częściej niż mężczyźni) często korzystają ze środków niesprawdzonych, sprowadzanych ze wschodu, które to nie są zatwierdzone do sprzedaży w naszym kraju. Nabywają je najczęściej na czarnym rynku i przez internet ryzykując swoje zdrowie i narażając się na przeróżne skutki uboczne.

Po raz kolejny więc okazuje się, że na każdym etapie zrzucania wagi warto skonsultować się ze specjalistami. W tej sytuacji z pewnością dobrymi radami będzie nam służył doświadczony dietetyk. Dzięki jego zaangażowaniu i opiece nie tylko schudniemy, ale także zachowamy zdrowie i dzięki kontroli całego procesu odchudzania oraz wsparciu unikniemy efektu jojo. Opieka specjalisty jest niezbędna także wtedy, kiedy do zrzucenia mamy naprawdę dużą ilość kilogramów. Pamiętajmy też, by przed zaplanowanym odchudzaniem zrobić podstawowe badania oraz poradzić się choćby lekarza rodzinnego. Pomoże to nie tylko zwiększyć nasze szanse na sukces, ale jest także racjonalnym działaniem świadczonym z troską o własne zdrowie.

Już niedługo nadejdzie lato, a wraz z nim ciepłe i słoneczne dni. Do łask powrócą koszulki z krótkimi rękawami i krótkie spodnie. Zróbmy wszystko, by tego lata móc cieszyć się nie tylko z utraty zbędnej wagi, ale także z dobrego zdrowia.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: