Zabudowywanie balkonów – Moda na zabudowę balkonu

Od dłuższego czasu na naszym rynku działa firma Balkon Profil wywodząca się ze Szwecji. Zajmuje się ona projektowaniem i wdrażaniem zabudowy balkonowej. Oto krótka jej charakterystyka i przede wszystkim informacje o tym jakie korzyści mogą nas spotkać jeśli zdecydujemy się na wdrożenie systemu zabudowy balkonu tej właśnie firmy.

System zabudowy balkonów Balkon Profil sprawdził się już w Szwecji. Umożliwia on również zabudowę werand, basenów, loggii, pokoi zimowych, wnętrz i przeszkleń wewnątrz budynków. Zabudowa balkonów Balkon Profil to nieograniczone możliwości konstrukcyjne i bardzo łatwy montaż, a także brak konieczności konserwacji konstrukcji, wysoka jakość, estetyka i elegancja. Ponadto to również duża szczelność, ochrona przed czynnikami atmosferycznymi i hałasem (potwierdzona redukcja hałasu o ok 10dB). System Balkon Profil oparto na podstawie skandynawskich konstrukcji i jest on doskonale zaadaptowany do warunków naszego rodzimego budownictwa, natomiast profile wyrabiane są w szwedzkiej hucie profili aluminiowych.

System może być stosowany do obudowy balkonów, loggii, zabudowy tarasów, werand, wiatrołapów, wewnętrznych, lekkich ścianek działowych, okienek podawczych. Jakie zalety wynikają z montażu zabudowy balkonowej? Jest to przede wszystkim doskonała ochrona przed kurzem, opadami i wiatrem, dodatkowa powierzchnia użytkowa na pokój letni, świetne miejsce rekreacji i wypoczynku w deszczowe i wietrzne dni, docieplenie mieszkania na jesień, zimę oraz wiosnę. Poza tym to także takie plusy jak łatwy demontaż okien, możliwość zamontowania zamków blokujących i zabezpieczeń antywyważeniowych, a także długi okres użytkowania, łatwość w utrzymaniu czystości i trzyletnia gwarancja Balkon Profil.

System składa się z 11 profili aluminiowych, które są anodowane na kolor naturalny. Prowadnice pozwalają na przesuw wszystkich segmentów, a cała konstrukcja nie jest dostępna na wolnym rynku. Jest za to umieszczana po wewnętrznej stronie balkonu, co gwarantuje bezpieczeństwo i bezawaryjne użytkowanie.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: