Kupujemy alufelgi – na co zwócić uwagę kupując felgi alumuniowe

Okres zimowy powoli zbliża się ku końcowi. Niedługo więc wielu kierowców zmieni zimowe koła na ich letnią wersję. Zakłady wulkanizacyjne będą ponownie, jak tuż przed zimą, przeżywać prawdziwy najazd klientów. W ruch pójdą lewarki i klucze. Jak jednak wybrać odpowiednie dla nas alufelgi, które dodadzą autu blasku i nadadzą mu powiew świeżości? Wbrew pozorom zadanie to nie jest proste.

Coraz więcej bowiem na rynku, a już szczególnie na internetowych portalach aukcyjnych, egzemplarzy, które są niczym innym jak tylko marnymi podróbkami, zwanymi coraz częściej „replikami”. Takiej, z reguły kiepskiej jakości felga nie tylko szybko poddaje się w starciu z wyrwą w drodze, ale także równie często może być przyczyną wypadków i niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Dlatego też warto wybierać tylko te produkty, które firmują swoim logo poważane firmy z tradycjami zajmujące się szeroko pojętym tuningiem aut lub produkcją felg. Tylko takie alufelgi gwarantują odpowiednią trwałość w kontakcie z drogowymi przeszkodami.

alufelgi

Coraz częściej więc Polacy nabywają alufelgi za pomocą internetu. Korzystając z nowoczesnych sklepów internetowych i dołączonych zazwyczaj do nich tak zwanych konfiguratorów felg możemy nabyć odpowiedni dla naszego auta produkt. Z podziałem na markę auta i rozstaw otworów w feldze. Ponadto zakupy w internecie wiążą się z możliwością zwrotu towaru bez podania powodu. Zdecydowanie łatwiej tez wybrać odpowiedni towar w zaciszu domowym, przeglądając daną ofertę w spokoju i ciszy.

Alufelgi, jakie założymy już wiosną mają być nie tylko piękne i olśniewające, ale także odporne na zaistniałe warunki atmosferyczne. Dobrze więc jeśli są dodatkowo zabezpieczone warstwą specjalnego preparatu do ich pielęgnacji jakiego użycie coraz częściej proponują nam firmy usługowe trudniące się zabezpieczaniem felg aluminiowych jak i całej karoserii. Nie straszne im wtedy nie tylko błoto i zanieczyszczenia, ale także kamyki i wszelaki brud mający kontakt z felgą podczas jazdy.

Nie zapominajmy o jeszcze jednej ważnej rzeczy – podczas montowania kół przez wulkanizatora pamiętajmy, by ciężarki wyważające przylegały do felgi po jej wewnętrznej stronie. Nie zapominajmy o tym, że nabijane ciężarki jak najbardziej nadają się do zamocowania na felgach stalowych, nigdy zaś na ich „aluminiowych” odpowiednikach.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: