Jak działają kredyty mieszkaniowe

W ciągu ostatnich dziesięciu lat można zaobserwować poważny wzrost zainteresowania Polaków kredytami zarówno na zakup mieszkania lub budowę własnego domu. Jedni kupują mieszkania na kredyt, inni inwestują w nieruchomości i działki budowlane, a jeszcze inni decydują się na budowę domu.

Zdecydowana większość nieruchomości zostaje jednak nabywana nie z własnych środków tylko właśnie dzięki atrakcyjnym kredytom bankowym. Można śmiało stwierdzić, że to właśnie atrakcyjność i łatwiejsza dostępność do kredytów hipotecznych nakręca rynek handlu nieruchomościami. Im łatwiej i taniej dostać kredyt tym więcej ludzi jest w stanie pozwolić sobie na zakup wymarzonego lokum do mieszkania lub prowadzenia działalności gospodarczej. Kredyty mieszkaniowe to coś co na stałe wkomponowało się w krajobraz operacji bankowych i widać, że przestaliśmy się obawiać pożyczać wielkich sum pieniędzy i wiązać się umowami na kilkadziesiąt lat.

Co prawda ciągle jeszcze pokutuje i słychać często stwierdzenie typu wziąć kredyt na jak najkrótszy czas lub szybciej spłacić długo terminowy kredyt żeby pozbyć się banku jako właściciela naszej nieruchomości. Jednak nie jest to dobry tok rozumowania. Jeśli jesteśmy osobami rozsądnymi i nie wydajemy naszych zarobków ponad miarę to najlepiej jest brać kredyty mieszkaniowe na jak najdłuższy okres żeby mieć jak najniższą ratę, a nadwyżkę naszych dochodów lokować na przykład na lokatach bankowych, kontach oszczędnościowych lub dobrych funduszach inwestycyjnych. Nie ma co bać się tego, że przez trzydzieści lat będziemy spłacać dom lub mieszkanie skoro mamy na to pokrycie w zarobkach oraz ulokowanych mądrze pieniądzach.

Co powiecie na to, żeby pożyczać pieniądze z banku i oddawać tyle ile się pożyczyło? Żeby nie trzeba było płacić żadnych odsetek, a bank nie pobierał prowizji i marży od udzielanej pożyczki? Takie rzeczy to już nie bajki tylko bardzo często rzeczywistość. Jeśli szukasz pożyczki bez dodatkowych kosztów i opłat, a do tego nie jesteś ograniczony czasowo- po prostu poczekaj i złap okazję. Banki bowiem często chcąc zachęcić nowych klientów do skorzystania z ich oferty robią promocję na dane produkty.

Właśnie wówczas można liczyć na niewielkie koszty. W przypadku zakupów ratalnych, w dużych sklepach bardzo często można się natknąć na oferty raty 0%. Ale już sam brak prowizji i marży powinien być dla nas zachęcają, zawsze to mniejszy całkowity koszt pożyczki. Zainteresowany? Dowiedz się więcej czytając artykuły, które umieszczamy regularnie, dla Ciebie, właśnie tutaj.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: