Jak sprzedawać domki angielskie?

Kiedy zapada decyzja o sprzedaży domku mobilnego, np. w wyniku wymiany go na nowszy model, pojawia się problem jak to zrobić, żeby uzyskać jak najlepszą cenę a jednocześnie dokonać sprzedaży w jak najkrótszym czasie. W poniższym artykule opisano zasady, jakie trzeba zastosować, aby domki angielskie jak najszybciej zmieniały posiadacza.

W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować domek do procesu sprzedaży. To znaczy przede wszystkim trzeba wykonać wszelkie niezbędne naprawy i remonty. Nikt nie będzie chciał kupić domku z dziurą w podłodze czy przeciekającym dachem. Zwykle wystarczą drobne prace remontowe, by osób zainteresowanych kupnem domku było więcej. Czasem wystarczy wymienić uszczelki wokół brodzika w łazience, by wartość domku od razu wzrosła.

Trzeba też sformułować ogłoszenie dotyczące sprzedaży domków angielskich. Tworząc takie ogłoszenie, które ma być przecież swoistą reklamą nie powinno się używać wyrażeń negatywnych, takich jak choćby niedrogi. Trzeba pisać o domku w sposób pozytywny. Używając słów, które sprawią, że ludzie przyjadą obejrzeć właśnie ten domek. Można wcześniej przejrzeć inne oferty by zobaczyć, które z nich brzmią najbardziej zachęcająco. Na pewno pojawiają się w nich takie słowa, jak cudowne, atrakcyjne, zachwycające czy przystępne.

Inne ogłoszenia warto przejrzeć też w celu wycenienia własnego domku. Czytając oferty sprzedaży opisujące domki angielskie w internecie, czy w gazetach, można mniej więcej ocenić ile wart jest domek wystawiany na sprzedaż. Wystarczy porównać powierzchnię, wiek, stan oraz ilość i rodzaj udogodnień takich jak kuchenka mikrofalowa, czy dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Pamiętać trzeba, ze wszystko to podnosi wartość mobilnych domków. Wcześniejsza wycena domku jest bardzo ważna, gdyż pomoże określić poniżej jakiej kwoty nie warto domku sprzedawać.

Przed umieszczeniem ogłoszenia w gazetach oraz w internecie należy także domek dokładnie wysprzątać, żeby potencjalnych kupców nie odstraszał bałagan. Warto też kontaktować się z właścicielami kempingowych parków i poprosić ich o umieszczenie ogłoszenia na terenie parku. Takie miejsce to doskonały sposób na znalezienie kupców na domki angielskie.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: