Jak wybrać serwis notebooków?

Kupujemy coraz częściej w wielkich marketach. Coraz częściej i coraz więcej. Dziś nikogo nie mogą dziwić dosłownie tony towarów dostępne w sklepach i całe kolejki klientów przy kasach. Szczególnie zaś w okresie przedświątecznym.

Nabywamy wszystko – od rzeczy niewielkich i nieprzydatnych, które wydają się nam potrzebne w danym momencie, a które przeleżą całe lata w szafce, po produkty naprawdę potrzebne i interesujące, niezbędne wręcz do codziennego życia. Kupujemy sprzęt agd, rtv, komputery, notebooki, dosłownie wszystko. Niestety, wszystko to jest zawodne i z czasem przyjdzie nam udać się do serwisu bądź podjąć naprawę w ramach trwającej gwarancji. Wszystko to, co wyprodukował człowiek ma prawo się zepsuć. Awarii ulegają więc samochody, telewizory, telefony, odbiorniki radiowe, a coraz częściej także laptopy. O ile W niektórych przypadkach sami dobrze wiemy jak zreperować dane urządzenie, o tyle w przypadku notebooków jest to nie lada wyzwanie. Czym więc powinien charakteryzować się kompetentny serwis notebooków i jak poznać, że to właśnie jemu warto powierzyć swój sprzęt?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na asortyment danego sklepu. Im on większy, tym lepiej – tym bardziej kompetentna i zdecydowana firma. Podręcznikowy wręcz przykład tej najlepszej powinien obfitować w taki asortyment jak baterie, baterie do biosu, kieszenie na dyski twarde, myszki, matryce, napędy, taśmy do matryc, wentylatory, klawiatury, zasilacze oryginalne i zamienniki oraz zawiasy do obudowy. To rozsądne minimum, które utwierdzi nas w przekonaniu, że dokonaliśmy dobrego wyboru.

Kompetentny serwis pewny swoich usług powinien też wychodzić naprzeciw wyzwaniom i klientom oferując kilkumiesięczną gwarancję na naprawione części i podzespoły. Zazwyczaj zamyka się ona w sumie 3 kolejnych miesięcy. Do sztandarowych usług powinny zaś należeć: naprawa układów zasilania, naprawa kart graficznych, wymiana i naprawa matryc LCD, naprawa płyt głównych, układów podświetlania oraz czyszczenie klawiatur. Nie bez znaczenia będzie także duże doświadczenie w serwisowaniu wielu różnych marek laptopów.

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić z pewnością uwagę jest to, czy dana firma operuje na łamach serwisu Allegro.pl. Odważna firma powinna się tam znaleźć i zrobić wszystko, by pozytywne komentarze od zadowolonych klientów stały się jej najlepszą reklamą i zarazem wizytówką.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: