Innowacyjny pomysł na biznes: skup aut?

W dzisiejszych, trudnych ekonomicznie czasach, wiele osób, które do tej pory pracowały w firmach na umowę o pracę decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej i wejście na rynek z własnym biznesem. Jedną z możliwości o którą niezwykle często pytają się osoby zamierzające przejść na własny rachunek jest pytanie o to w jaki sposób można założyć komis samochodowy.

Co wiec zrobić aby założyć skup samochodów i czy taki biznes się opłaca?

Jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć się nie da – zależy to bowiem od właściwości lokalnego rynku i ilości konkurencji która na danym obszarze istnieje. Prawda jest tez jednak taka, że nadal znacznie chętniej kupujemy samochody używane, sprowadzane z zagranicy, niż samochody nowe, a aby taki samochód nabyć, najprościej jest odwiedzić skup aut lub komis. Oznacza to tyle, że nadal na samochody używane popyt będzie i w tym zakresie jest to biznes dość bezpieczny. Aby prowadzić auto skup wystarczy jednoosobowa działalność gospodarcza- nie są wymagane żadne licencje czy pozwolenia dodatkowe. Zezwolenie wymagane jest jedynie na plac na którym składowane będą samochody, a to i tak jedynie w przypadku w którym samochodów na placu będzie więcej niż 10. Warto też przemyśleć sprawę podatków – w przypadku auto skupów można bowiem sporo zaoszczędzić poprzez prowadzenie odpowiedniej formy działalności.

To o czym bezwzględnie należy pamiętać decydując się na prowadzenie takiego biznesu, to konieczność posiadania branżowej wiedzy. Jeśli jako inwestorzy nie posiadamy wiedzy o mechanice pojazdów i nie będziemy w stanie dokonywać wycen samochodów, koniecznie będzie trzeba zatrudnić osoby, które mają taką wiedzę i kompetencje.

Chcąc założyć auto skup warto też pomyśleć nad możliwością uzyskania dotacji unijnej na prowadzenie działalności i licznymi ulgami dla osób dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Innowacyjny pomysł na biznes: skup aut?”

  1. Paweł Chmielewski:

    Oczywiście, prowadzić komis można w sposób innowacyjny, chociaż większości z osób taki biznes nie kojarzy się z innowacyjnością.

Napisz komentarz lub opinię na forum: