Jaki jest dobry doradca finansowy?

Doradcy kredytowi lub finansowi muszą być przede wszystkim doświadczeni. Jak zwykle to właśnie na doświadczenie w branży pracodawcy patrzą najbardziej przychylnym okiem, jednak nie jest to aż tak niezbędne. Tego zawodu można się nauczyć, jak z resztą każdego innego zawodu na świecie.

Lecz w tym zawodzie ważne są pewne cechy, które uwydatniają umiejętności interpersonalne danej osoby. A doświadczenie zdobywa się w czasie pracy z klientem.Dobry doradca powinien być także dobrze zorganizowany. Organizacja czasu pracy to bardzo ważna sprawa. To od tego zależy, jak wielu klientów pozyskuje doradca i kiedy z nimi spotyka. Dla osób ubiegających się o kredyt, prawie zawsze, najważniejszy jest czas uzyskania decyzji kredytowej. To bardzo często jest uzależnione właśnie od pradcy doradcy finansowego, tego jak często kontaktuje się z bankiem i jak długo zajmie mu dopełnienie wszelkich formalności.
Często spotkania z klientami odbywają się w zupełnie różnych częściach miasta, a nawet poza miastem. Jeżeli czas doradcy będzie nieumiejętnie zorganizowany to nie uda mu się spotkać z dużą ilością osób. A co za tym idzie, zmniejszą się wyniki finansowe firmy.

Kolejną ważna cechą jest, aby doradca poprawnie oceniał oczekiwania klienta, aby potrafił zrozumieć sytuację danej osoby. Każdy człowiek jest inny i wszyscy klienci różnią się przychodami, wydatkami, sytuacją rodzinną czy planami finansowymi.

Doradca finansowy musi być osobą posiadającą minimum wykształcenie średnie. Mniej istotny dla pracodawcy jest już kierunek tegoż wykształcenia. W tym zawodzie najczęściej pracują studenci bankowości czy ekonomii, jednak spore sukcesy odnoszą też osoby po szkole humanistycznej czy po prostu ogólnej.

Te wszystkie wymagania stawiane doradcom finansowym wynagradzane są poprzez bardzo dobre warunki pracy. Doradcy finansowi decydują o tym ile zarabiają i sami organizują swój czas pracy. Podczas swojej pracy nieustannie muszą mieć kontakt z obecnymi i przyszłymi klientami, tak więc nie są na stałe przywiązani do biurka.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

9 komentarzy artykułu “Jaki jest dobry doradca finansowy?”

 1. google:

  http://www.informatorkredytowy.pl/doradcyfinansowi/ – porównanie ofert doradców finansowych

 2. justa:

  Witam,
  Ja polecam doradcę open finanse Jarosława Filara tel 663152254, mi pomógł załatwić kredyt z niskim oprocentowaniem i na dogodnych dla mnie warunkach

  Justa

 3. albinos:

  google, porównanie ofert doradców finansowych to chyba zbyt szeroko powiedziane, skoro są tam tylko 3 firmy 😉 ja na przykład mam doradcę z Aviva Investors (Wojciech Warzecha), znajomy pracuje w firmie Efect, drugi w Goldenegg, tak więc mocno zawężone te porównanie, jeśli reklamę trzech firm w ogóle można porównaniem nazwać 😉

 4. klient:

  oferty które dostaniecie u dobrych doradców (o tym dalej) są identyczne jak te, które dostaje się bezpośrednio w banku. Niekiedy mogą być one nawet lepsze – dzięki wynegocjowanym warunkom.

  Na czym zarabiają te firmy? – otóż kasa, która poszłaby dla Pani Gieni z Banku X – idzie w tym momencie do firm doradztwa.

  Otóż powiem wszystkim, których ten temat interesuje a maja już dosyć głupich wypowiedzi na forach.

  Open Finance to grupa kapitałowa Noble Banku – czyli Getin/Noble/Metro.
  Przy wizytach u tego doradcy należy wiec uważać na polecane przez nich oferty. Nie znaczy że musi być to jeden z tych banków. Z tego co wiem to doradcy są tam wynagradzani w równy sposób niezależnie od tego jaka ofertę wybiorą klientowi.

  Expander – jako jedyny ma w samej nazwie NIEZALEŻNY doradca – i to chyba jest prawda, gdyż nie ma za sobą większościowych udziałów żadnego z banków. Jego właścicielem nie jest żaden bank czy instytucja finansowa. Doradztwo jest obiektywne, a doradcy są wynagradzani w tej samej stawce niezależnie od banku który wybierają dla klientów.

  Reszta firm doradztwa – odpada. Tam właśnie doradcy są wynagradzani w różnym stopniu w zależności od banku i to oni psuja wizerunek rynku. Sami ocenicie poziom obsługi i wiedzy doradcy.

  Tak poza tym… najważniejszy jest konkretny doradca do którego się trafi.

 5. admin:

  Niezależny, zależny – doradztwo zawsze jest stronnicze i w interesie “doradcy” jest sprzedawania konkretnych ofert.

  Przy czym przykład Pani Gieni jest nieprawdziwy, bo prowizje dla doradców płacą banki i instytucje, które za ich pośrednictwem sprzedają konkretne produkty, a nie sam klient. Więc tak jak na początku napisałeś nie różni się taka oferta raczej od tej, którą dostaniemy w samym banku.

 6. martus:

  Zaciekawił mnie ten temat. Zastanawiam się właśnie nad tym jak zacząć szukać idealnego kredytu hipotecznego. Nie mam żadnego doświadczenia i właśnie się zastanawiałam na jakich warunkach pracują firmy doradcze.

  Zawsze mi się wydawało, ze oplata jest jak za normalna usługę, ale czytając forum rozumiem że to nie klient płaci (no przynajmniej nie bezpośrednio).

  Myślę wiec ze chyba najlepszą opcją jest popytać w bankach i jeśli brać doradcę to tylko pod warunkiem, że będzie w stanie “wytargować” z bankiem lepsze warunki niż mnie się udało, z których część (jest jakaś konkretna procentowa / ogólna część) dostanie jako dochód. Czy nie tak to działa?

  Dzięki z góry za podpowiedź!

 7. admin:

  martus prosiłbym na przyszłość o używanie polskich znaków. Co zauważyłem to poprawiłem, ale to się ciężko czyta, jak nie ma polskich znaków.

 8. malgosia1967:

  Witam wszystkich, chcę podzielić się moim doświadczeniem przy uzyskiwaniu kredytu hipotecznego. Próbowałam w kilku bankach, ale generalnie nie mam na to czasu… zadzwonił do mnie międzyczasie facet z firmy współpracującej z wieloma bankami (małopolska) umówiłam się, facet młody ale o dziwo bardzo rzeczowy, (pan Krzysztof 531522620) co prawda zajęło mu ponad tydzień dopasowanie oferty i banku do informacji które u niego zostawiłam, ale powiedział mi wszystko od a do z a dodatkowo obsłużył w temacie kredytu gotówkowego moją siostrę, która też nie narzekała. Wydawało mi się że tylko firmy ogłaszające się w TV są konkretne, ale się myliłam, chodzi indywidualnie tutaj o człowieka. Mi przynajmniej zależało na dyskrecji i szczerości. Te warunki zostały spełnione. Pozdrawiam wszystkich

 9. Michał Dawidowicz:

  Wśród doradców są profesjonaliści jak i kompletni amatorzy. Dla laika trudno jest to oddzielić. Polecam artykuł na podstawie, którego można wywnioskować jakie minima musi spełniać doradca zajmujący się pomocą w zakresie kredytów hipotecznych.

Napisz komentarz lub opinię na forum: